dagvaarding voor onzorgvuldig geplaatste binnendeuren

thomas cook
Topic Starter
Berichten: 1

dagvaarding voor onzorgvuldig geplaatste binnendeuren

#1 , 01 sep 2011 20:20

Beste, nu 1 jaar geleden plaatste onze aannemer alle 10 binnendeuren in onze woning. 3 deuren hangen overduidelijk niet recht in de omkasting ( bij 2 deuren is de speling met het blote oog zichtbaar, 1 deur valt vanzelf dicht). De aannemer stuurde zijn werkmensen om dit probleem te verhelpen, maar zijn werkmannen kregen het niet opgelost (zonder te breken en opnieuw te moeten beginnen). Wij betaalden het grootste deel van de factuur (3300 euro), maar hielden het bedrag voor de plaatsing van deze 3 deuren (= 300 euro) achter. Wij noteerden als bemerking op de factuur dat we met de aannemer zelf hierover wilden spreken om zo tot een vergelijk te komen. Zowel wij als de werkman ter plaatse ondertekenden deze bemerking, en we hebben hiervan beide een copie gehouden. De aannemer nam in het jaar nadien geen contact met ons op. Hij stuurde na 10 maanden wel 2x een verwittiging tot betaling van het openstaand saldo. Nu ontvingen wij een brief van zijn advocaat die dreigt met een dagvaarding voor het vredegerecht.
Wij hebben hierbij toch enkele vragen:
- aan welke procedure en gerechtskosten mogen wij ons verwachten?
- wij willen geen advocaat inschakelen maar zelf ons verhaal vertellen. Is dat wel verstandig?
- Maken we een fout door een deel van het bedrag achter te houden? De aannemer beweert dat we de volledige factuur wel moeten betalen, en dat het recht hangen van de deuren behoort tot de 'dienst na verkoop'.
- maken we een kans om deze zaak te winnen?

Alvast bedankt voor de reacties.

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 03 sep 2011 10:12

“Art.1017.Tenzij bijzondere wetten anders bepalen, verwijst ieder eindvonnis, zelfs ambtshalve, de in het ongelijk gestelde partij in de kosten...Art.1018.De kosten omvatten :1° de diverse, griffie- en registratierechten...2° de prijs en de emolumenten en lonen van de gerechtelijke akten;3° de prijs van de uitgifte van het vonnis;4° de uitgaven betreffende alle onderzoeksmaatregelen, onder meer het getuigen- en deskundigengeld;5° de reis- en verblijfkosten van de magistraten, de griffiers en van de partijen, wanneer hun reis door de rechter bevolen is...6° de rechtsplegingsvergoeding, zoals bepaald in artikel 1022...;7° het ereloon, de emolumenten en de kosten van de bemiddelaar die aangewezen is overeenkomstig artikel 1734...”(Gerechtelijk Wetboek).

Vermoedelijk zal de rechter hier een deskundige aanstellen.

‘In de wederkerige contracten geldt de exceptio non adimpleti contractus van rechtswege. Zij laat aan ieder van de partijen toe de uitvoering van haar verbintenis OP te SCHORTEN en de nakoming van haar eigen verplichtingen uit te stellen tot zolang de tegenpartij in gebreke blijft de hare te volbrengen‘(Cass. 24 april 1947,Arr.Cass. 1947,133).

‘Alhoewel geen formele ingebrekestelling nodig is om de exceptie van niet-uitvoering te kunnen inroepen,vereisen de regels van de goede trouw toch dat de tegenpartij op de hoogte is dat van haar de uitvoering van een verbintenis wordt gevraagd en dat in afwachting de eigen verbintenis wordt opgeschort.’(Kh.Dendermonde 11 maart 1993,Intern.Vervoerr. 1994,362).

“Art.1139.De schuldenaar wordt in gebreke gesteld, hetzij door een aanmaning of door een andere daarmee gelijkstaande akte...”(Burgerlijk Wetboek).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

mava105
Berichten: 22854
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#3 , 03 sep 2011 11:42

De aannemer beweert dat we de volledige factuur wel moeten betalen, en dat het recht hangen van de deuren behoort tot de 'dienst na verkoop'.
En wie zal dan de aanpassingen of herstellingen doen? Waarschijnlijk toch dezelfde aannemer.

Reclame

ganapathi tantra
Berichten: 1340

#4 , 03 sep 2011 14:53

De aannemer beweert dat we de volledige factuur wel moeten betalen, en dat het recht hangen van de deuren behoort tot de 'dienst na verkoop'.
En wie zal dan de aanpassingen of herstellingen doen? Waarschijnlijk toch dezelfde aannemer.

Ook in onze branche behoort het afstellen tot de dienst na verkoop. Gewoon omdat wij weten dat na plaatsing de goederen zich miniem kunnen gaan
zetten. Dat gebeurt meestal zo'n vier tot zes maanden na datum van installatie. Dat wil dus niet zeggen dat men nog eens ook zes maand mag wachten met betalen. Afstellen is wel wat anders dan aanpassen of repareren hé.
Nu ja klanten die daar op staan dat het direct afgeregeld wordt is voor ons geen probleem. Maar het gebeurt dan wel één keer en geen tweede keer zoals bvb een maand of zes later. t Is kiezen of delen
Belangrijk is niet wie je bent maar wel wie je kent

scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#5 , 03 sep 2011 15:37

Degene die de uitvoering van een verbintenis vordert moet het bestaan daarvan bewijzen (artikel 1315, eerste lid van het Gerechtelijk Wetboek).

Wegens de onderlinge afhankelijkheid van de wederkerige verbintenissen van de partijen bij een wederkerige overeenkomst moet de partij bij zo'n overeenkomst die de uitvoering vordert van de op de tegenpartij rustende verbintenissen nadat eerstgenoemde haar eigen verbintenissen heeft uitgevoerd, bewijzen dat zij die verbintenissen heeft uitgevoerd, of aangeboden heeft ze uit te voeren (Cass., 25 juni 2004, rolnummer C.03.0326.F, http://jure.juridat.just.fgov.be" onclick="window.open(this.href);return false;).

De aannemer die betaling vraagt van de prijs voor de plaatsing van de deuren dient dus eerst te bewijzen dat hij zijn verbintenis heeft uitgevoerd. Dit betekent m.i. dat hij moet bewijzen dat hij de deuren goed geplaatst heeft.

Belangrijk is welke bewijzen u hebt van uw protest. Alhoewel voor particulieren het principe van de stilzwijgende aanvaarding van de factuur doorgaans niet wordt aangenomen, geldt wel dat, bij gebreke van protest, u geacht wordt de werken aanvaard te hebben. In dergelijke zaken doet men er dus best aan onmiddellijke nadat men de fouten heeft vastgesteld, of zoals in dit geval na de poging tot herstel, de aannemer aangetekend te schrijven en te wijzen op de fouten.

mava105
Berichten: 22854
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#6 , 03 sep 2011 15:50

Als ik alles nog eens goed overlees, zie ik dat je de aannemer blijkbaar nog steeds geen AS hebt gestuurd, en dit na meer dan 1 jaar. Nie goe bezig!!!!! :(

ganapathi tantra
Berichten: 1340

#7 , 04 sep 2011 08:54

als het idd om een afstellin gaat en geen reparatie dan is het onvoorzichtig van de aannemer om dit dan niet vlug uit te voeren.
anderzijds als u het zelf meer dan een jaar laat aanslepen zal het wel helemaal niet zo erg zijn. Moest het echt storend zijn en de
deuren niet goed functioneren dan had u waarschijnlijk al vroeger gereageerd.
Of hoopte u dat ze dit zouden vergeten en de 300 € ook.
U had beter elkaar in het midden ontmoet bijvoorbeeld op de dag vn de reparatie/herstelling de 300 € klaar houden. Dergelijk voorstel
is/waser dus ook niet. Veel aannemers en evenveel klanten zitten met dit probleem. De ene vreest zijn centen niet meer te krijgen de
andere vreest dat ze niet meer komen afwerken.
Feit is dat men blijkbaar minder en minder in staat is om dergelijke futuliteiten pragmatisch op te lossen en dan kom je tot situaties als
dagvaardingen en rechtszaken. Blijkbaar zijn er vandaag toch een pak minder telefoons dan vroeger want echt babbelen met elkaar
doen we niet meer.
Goede raad voor TS: bel de aannemer en zeg dat de 300 € klaar ligt op de dag dat zijn mensen langs komen.
Doe je dat niet dan zalje nu éénmaal de gevolgen moeten dragen van het rechtssysteem en zijn regels. Waarom ?
300 € is waarschijnlijk een veel te groot bedrag in vergelijk met het probleem en daar zal u op worden aangesproken. Want dat is nu
éénmaal wat de rechtgsgang ons leert. Als de bedragen te groot zijn is het gevoel bij de meeste rechters zo dat het eerder om wan
betalingen gaat dan een drukkingsmiddel
Belangrijk is niet wie je bent maar wel wie je kent

geert808
Berichten: 12
Locatie: Antwerpen

#8 , 20 sep 2011 22:37

Als de bedragen te groot zijn is het gevoel bij de meeste rechters zo dat het eerder om wan
betalingen gaat dan een drukkingsmiddel
En als de bedragen te klein zijn dan ziet men de aannemer niet meer.
Vreemde politiek... :roll:

Ik treed Ganapathi wel bij in het voorstel om de aannemer te laten weten dat er een onmiddellijke (cash) betaling zal zijn op de dag van reparatie (heb ik trouwens zelf ook al een keer gedaan en komt erop neer dat beide partijen een beetje water bij de wijn doen).
Liefst schriftelijk mededelen zodat de rechter kan vaststellen dat je toch van goede wil bent indien de aannemer hier niet op wenst in te gaan.

Terug naar “Aanneming”