Ip adres huiszoeking

Ipipip
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Ip adres huiszoeking

#1 , 2 jaar 2 weken geleden (31 jul 2017 00:39)

Kan men op basis van een ip adres een huiszoeking uitvoeren? Mvg

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Niet direct geholpen op het forum? Kijk even op Jureca.be voor snel en betaalbaar juridisch advies. of bel direct met een specialist op het nummer 0904 69 400 voor een eerste antwoord op uw vraag.
polk
Berichten: 397

#2 , 2 jaar 2 weken geleden (31 jul 2017 02:46)

De onderzoeksrechter kan, wanneer hij dat nodig acht, de politie een huiszoeking laten doen als hij vermoed dat er bepaalde strafbare feiten plaatsvinden. Hij kan eisen dat de ISP van de klant de klantgegevens die horen bij een bepaald IP-adres doorgeeft om op die manier het juiste adres te weten te komen. Waarschijnlijk staat in de algemene voorwaarden van uw ISP dat zij medewerking dienen te verlenen aan de gerechtelijke autoriteiten en klantgegevens doorgeven wanneer hen dat gevraagd wordt.

Cr24
Berichten: 31
Juridisch actief: Nee

#3 , 2 jaar 2 weken geleden (31 jul 2017 11:01)

aanvullende vraag: kan men wanneer men dan louter over een huiszoekingsbevel beschikt ook ter plaaste (zonder dat reeds beslag werd gelegd) op een computer een zoeking uitvoeren (art 88ter)? Of moet dit expliciet door de onderzoeksrechter worden bevolen?

Reclame

sloeberken
Berichten: 10282
Locatie: Erpe Mere

#4 , 2 jaar 2 weken geleden (31 jul 2017 11:49)

Alles kunnen ze onderzoeken wat ze nodig achten zelfs in beslag nemen.
Kennis is nog geen wijsheid, dit komt door de jaren.

Cr24
Berichten: 31
Juridisch actief: Nee

#5 , 2 jaar 2 weken geleden (31 jul 2017 15:19)

"Art. 88ter. ­ §1. Wanneer de onderzoeksrechter een zoeking beveelt in een informaticasysteem of een deel daarvan, ..."
Ik lees dat er twee strekkingen zijn: de ene zegt dat een bevel nodig is van de OR om een zoeking uit te voeren in een informaticasysteem, de andere strekking zegt dat dit kan binnen het kader van een huiszoeking (een derde zegt dat het kan bij een HZ maar dat de OR dit dan wel moet vermelden op zijn bevel).
Hoe zit het juist? Zijn er reeds uitspraken, vonnissen, cassatie, .... ?

Terug naar “Andere”