Pagina 1 van 1
Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 12:03
door papee
Klopt het dat men moeilijkheden, of zelfs in overtreding kan worden genomen in het buitenland (vrnl Frankrijk) wanneer men enkel in bezit is van een ouderwets Belgisch rijbewijs (grijze kleur) ?
Dit is toch een officieel afgeleverd dokument ?
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 12:10
door mava105
In ons land wel, maar niet in Frankrijk, noch in de andere EU landen.
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 12:16
door JPV
Toch wel, maar Franse lokale politie doet moeilijk
http://burgerzaken.bree.be/default.asp? ... KKG#GGKKKG" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 14:33
door LeenW
Maar daar heb je natuurlijk niet veel aan als je wordt tegengehouden..
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 14:44
door berenod
Met de rijbewijzen vanaf 1989 (roze, Europees model) heb je zeker geen probleem.
De rijbewijzen van voor '89 is een andere zaak, ten eerste zijn er geen vertalingen buiten onze 3 landstalen op aangebracht, ten tweede markeerde men (ik dacht door perforatie) enkel de hoogste klasse rijbewijs dat je had en niet de lagere klassen, niettegenstaande die wel automatisch geldig waren. Wat dikwijls voor verwarring kan zorgen, zeker voor motorrijders!
Meerdere Europese landen weigeren ze te aanvaarden, en om eerlijk te zijn zouden ze zich dikwijls wel kunnen beroepen op het gebrek van gelijkenis van de foto, daar deze dus minstens 26 jaar geleden genomen moet zijn!
Veilig spelen en een nieuw gaan halen is de boodschap!
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 21:46
door roharro
Mijn rijbewijs is 49 jaar oud. Nog nooit een nieuw gekregen.
Er plakt een foto op in het edele zwart-wit met een nog edeler afbeelding van een jonge man.
Nu nieuw rijbewijs gaan vragen kan enkel maar achteruitgang zijn, zelfs als de foto in kleur is.
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 05 apr 2015 22:58
door LeenW
Maar ik denk dat niemand hier betwist dat het rijbewijs geldig is, het gaat er om dat Frankrijk het niet aanvaardt. We kunnen hier nog veel over discussieren, maar dat verandert het feit niet dat het praktisch gezien nodig is om zonder problemen door Frankrijk te rijden.
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 06 apr 2015 19:44
door JPV
Frankrijk KAN dat wel, maar MAG dat niet.
Vraag is trouwens of Europese wetgeving niet toelaat een Europees rijbewijs in te trekken (of te negeren) indien de foto niet de foto van de houder van het rijbewijs is. Heb je enig zicht op Europese richtlijnen die de invoering van het Europees rijbewijs regelen?
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 06 apr 2015 20:49
door JPV
Vervang het woord Europees dan door Nationaal.
Re: Oud Belgisch rijbewijs
Geplaatst: 23 jul 2015 18:55
door Kuikie1979
ik heb nog een oud rijbewijs (ik haalde het in 2004) is het zo dat we nadien allemaal zo'n bankkaartformaat moeten hebben?