Gisteren kreeg mijn man een oproepingsbrief van de politie om langs te komen. Hij is meteen naar daar gegaan. Daar toegekomen werd hij ervan beschuldigd een auto van de buren te hebben beschadigd. Ze wisten ook te zeggen wanneer dit was voorgevallen. De buur had duidelijk mijn man aangeduid als dader. Mijn man weet hier echter niets van. Ook werd hij ervan beschuldigd dat hij hondenpoep vorig jaar aan de buurvrouw haar auto had gesmeerd! Mijn man heeft natuurlijk verklaard dat hij er niets mee te maken heeft. De agent raadde ons aan om het zo te laten en verder niets te doen.
Diezelfde avond komt de buurvrouw naar mij om te vragen of ik iets kon gebruiken wat zij niet meer nodig hebben. Ze deed net of er niets aan de hand was.
Nu kwam mijn man een andere buurman tegen vandaag en hij vertelde terloops dat hij was opgeroepen door de politie. Die buurman wist (zonder dat mijn man hiervan iets gezegd had) meteen waarover dit ging. Blijkbaar hadden die bewuste buren nieuwjaarsnacht (nadat wij terug binnen waren gegaan nadat we iedereen in straat gelukkig nieuwjaar hadden gewenst) al verteld dat mijn man hun auto vol krassen had gezet. Dus zij wisten dit al te vertellen twee weken voor de datum dat ze hebben doorgegeven aan de politie.
Nu was mijn vraag de volgende: ik wil absoluut nog geen klacht indienen tegen laster en eerroof. Maar ik zou deze feiten graag al bij de politie laten vastleggen, voor het geval er nog meer laster gebeurd. Wij krijgen binnen een tweetal weken onze nieuwe auto en ik ben maar bang dat ze hierop "wraak" gaan nemen. Ook zetten ze heel de straat tegen ons op. Er moet er maar één bijzitten die het misschien zou geloven en als die dan ook naar de politie stapt met eventueel klachten, dan ben ik bang dat we voor die kosten moeten opdraaien. dit terwijl wij helemaal niets gedaan hebben. De buren doen ook net alsof er niets aan de hand is. Wat het allemaal nog vreemder maakt.
Wat raadt u aan voor ons om te doen? Hoe kunnen wij ons preventief veilig stellen, gewoon voor het geval van? Ik wil zeker niet dat deze burenruzie verder uitloopt, of wil hier zeker niet in meegaan. Maar ik wil wel ons gezin veilig stellen voor verdere acties en mogelijke onterechte kosten.