Pagina 1 van 1

dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 17 nov 2014 16:26
door rcboy
Hallo

peugeot 206cc 80kw 1600cc
dochter = 19 jaar en zopas na een jaar rijden met een L op zelfde wagen op mijn verzekering BM1 (als leerling) gekend door de verzekering nu haar rijbewijs behaald.
Mail naar de verzekeraar om ze als 2e bestuurder te zetten.
Krijg ik de mail met volgende feiten.
In alle gevallen zal de bestuurder met de hoogste Bonus Malus (hier xxxxx met 11) te doorslag geven, gelijk of je nu verzekering op u neemt of op xxxxx zelf.
In bijlage de gevraagde prijsofferte.

3 maandelijkse premie zou zijn : 267,16 €

Let wel :
- Normaal worden jonge bestuurders (tot 27j) maar aanvaard voor wagen tem 77 Kw (hier is dan 81 kW) , dus zal akkoord Brussel moeten aangevraagd worden.
- Er is steeds een franchise van € 600 in BA
dus dat wil zeggen dat ze mag leren rijden met deze auto maar nu ze haar rijbewijs heeft niet meer en ik de verzekering op mijn naam zet of niet met haar als 2e bestuurder(ze woont nog thuis dus veel zal ze er niet mee rijden) mijn polis ver 4 dubbeld en mijn BM voor niet meer telt.

klopt dit of probeert de verzekering(het is een grote maatschappij dus geen klein kantoortje) om toch nog even een grotere premie uit mjj te kunnen trekken.
Ik zit bij deze maatschappij met ong 9 polissen.

mvg,

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 17 nov 2014 16:40
door gasttongeren
dus dat wil zeggen dat ze mag leren rijden met deze auto maar nu ze haar rijbewijs heeft niet meer en ik de verzekering op mijn naam zet of niet met haar als 2e bestuurder(ze woont nog thuis dus veel zal ze er niet mee rijden) mijn polis ver 4 dubbeld en mijn BM voor niet meer telt.
Of het klopt wat ze je vertellen kan ik niet bevestigen/ontkrachten maar je zegt dat ze "niet veel" met de auto zal rijden. Als dat effectief zo is moet je volgens mij helemaal niet doorgeven dat zij de tweede bestuurder is. Je geeft immers ook niet door telkens je vrouw, kennis, ... met jouw auto rijdt. Een probleem kan zich wel stellen wanneer ze een ongeval veroorzaakt en blijkt dat ze dagelijks met die auto naar school (of werken) gaat, dan is ze immers geen occasionele bestuurder meer maar de hoofdbestuurder en zou ze ook een verzekering op haar naam moeten hebben.

Verzekeringen voor jonge bestuurders zijn nu eenmaal schandalig duur dankzij de enkelingen die hun auto in het weekend tegen een boom parkeren. Doch als je goed zoekt moet je toch ergens een betaalbare verzekering vinden. (Ik ben tussen mijn 22e en 24e 3 maal van verzekering veranderd en dat heeft me een pak geld uitgespaard).
Ik zit bij deze maatschappij met ong 9 polissen.
Zeker niet twijfelen om te laten vallen dat andere maatschappijen ook interesse hebben in deze polissen, soms kunnen ze dan ineens veel meer voor je doen.

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 17 nov 2014 17:43
door rcboy
beste

ik heb inderdaad reeds een paar offertes aangevraagd en ben geschrokken van de premies in vergelijking met wat ik nu doorkrijg van mijn verzekeraar.
Als dat effectief zo is moet je volgens mij helemaal niet doorgeven dat zij de tweede bestuurder is. Je geeft immers ook niet door telkens je vrouw, kennis, ... met jouw auto rijdt.
Dit is ook zo op mijn echtgenote haar wagen staat zij alleen ingeschreven omdat zij op -1 staat ,moest ik als 2e bestuurder staan zou de verzekering op +1 komen omdat ik op +1 sta.
Op mijn wagen staat ze dan wel als 2e bestuurder omdat ze een lagere BM heeft dan mezelf.
Iedere bestuurder die niet aangegeven is mag niet rijden met mijn auto's volgens de verzekering,zo moest de vriend van mijn dochter die reeds 2 jaar zijn rijbewijs heeft eens weg en vroeg hij of ze samen mijn auto mochten gebruiken omdat de zijne in de garage stond.
Ik heb gebeld met de verzekering en met uitzondering stonden ze dit eenmalig toe zij hij.

Maar nu zijn mijn ogen iets opengegaan en zal ik toch eens enkele andere offertes afwachten.
Een persoon als 2e bestuurder bijschrijven wordt dit aanzien als een verandering van de polis?
Zoja kan ik eigenlijk niet akkoord gaan met de offerte en veranderen zonder de 3 maand vooropzeg of niet?

mvg,

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 17 nov 2014 19:46
door basejumper
Toch even nakijken. Er zijn maatschappijen waar een jongere als occassionele bestuurder geen enkele premieverhoging meebrengt.

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 17 nov 2014 21:16
door Sianna
Tip: beetje druk zetten aan de tel moet soms: vriendelijk en kordaat meedelen om met AL je polissen te verhuizen naar een andere verzekeringsmaatschappij - vraag aan de tel gerust naar de voorwaarden voor opzegging zoals data, aangetekend schrijven - omdat deze vele betere voorwaarden hebben kan al eens helpen om de verzekering van gedacht te doen veranderen...

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 17 nov 2014 21:28
door jef007
ik ben heel tevreden over de bank met de groene appel in het logo aangaande mijn autoverzekering ( met mijn dochter als 2de chauffeur)

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 18 nov 2014 13:35
door rcboy
zopas contact gehad met de verzekering.
Dochter word ingeschreven op papier in Brussel als occasionele bestuurder maar wordt niet bijgeschreven op de polis.
Ik krijg wel een mail van mijn verzekeraar dat de dochter ingeschreven en verzekerd is als occasionele bestuurder op mijn auto zonder aanpassing van mijn polis.

Kan ik hier mee akkoord gaan of kan dit nadelig worden als er eventueel een ongeval moest gebeuren.

mvg ,

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 18 nov 2014 15:30
door Den Tist
Iedere bestuurder die niet aangegeven is mag niet rijden met mijn auto's volgens de verzekering
Hier sta je niet alleen. Mijn schoonmoeder is verzekerd bij een grote firma en dit staat vermeld in de kleine lettertjes. Mondeling werd wel iets anders gezegd maar dit telt natuurlijk niet.

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 19 nov 2014 18:23
door rcboy
Da's OK als ze inderdaad slechts af en toe met je wagen rijdt.
Ze studeerd nog en heeft een trein/bus abbo
De wagen zou enkel gebruikt worden om eens op stap te gaan met de vriend of tijdens stage als ze vroeg moet beginnen en geen bus/trein vervoer is.

mvg

Re: dochter als 2e bestuurder

Geplaatst: 11 dec 2014 20:42
door pattyn marc
zelfde gehad met zoon.heeft jammer genoeg ongeval met blikschade gehad.volgens de verzekering wouden wij hen oplichten omdat zoon als 2e chauffeur stond ingeschreven.was hier iemand thuis geweest van de verzekering toen wij niet thuis waren.vragen gesteld en rij je af en toe met die auto en mama betaald de polis maar ik betaal die trug en zelfde met rijtaks en pats daar waren ze.aangetkend schrijven met een mogelijke boete van 800eu omdat we verzekering wilden oplichten en polis op zoon moeten zetten.die betaals nu 1800eu per jaar doordat hij dit ongeval had.