Motorrijden Corona

painter
Topic Starter
Berichten: 62

Re: Motorrijden Corona

#16 , 27 apr 2020 17:41

Weet minister Bellot dat recreatief motorrijden in vlaanderen officieel als sport erkend wordt? Met name door sport vlaanderen en dus door de Vlaamse gemeenschap. Ik denk het niet. Voor sport gelden andere regels als voor verplaatsingen. Dat zou kunnen leiden tot de regel dat motorrijden toegestaan wordt in Vlaanderen en verboden in Wallonië.
Oldtimer rijden dat is zeker geen sport hoor, want daar krijg je geen sterke armen door. :D

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
LeenW

#17 , 27 apr 2020 18:07

Interessante interpretatie, maar ik denk dat bij motorrijden het element verkeer zwaarder doorweegt dan het element sport, en dat is wel federaal. Bijgevolg mag Vlaanderen het recreatief motorrijden wel toestaan, het zal niet op de openbare weg mogen want dat is federale materie. Circuit afhuren zou dan wel mogen, denk ik, maar dan stelt de vraag zich weer of u zich naar daar mag verplaatsen..

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#18 , 27 apr 2020 19:40

Dit staat op de site van Radio2
Wat met motorrijden?
"Als je motorrijden als buitensport beschouwt, dan mag het. Als je ’t gebruikt om je te verplaatsen, dan mag het alleen als het essentieel is. Je mag nu ook al bijvoorbeeld met de motor naar je werk rijden, als je daar moet zijn. Minister Jambon zegt dat het een sport is en dat het mag, maar de corona-crisislijn is daar niet helemaal zeker van. Hoe dan ook rij je best alleen, niet met twee. En een helm doet inderdaad een beetje dubbel dienst als mondmasker. Dus er is weinig besmettingsgevaar. Als koppel of als gezin zit je in dezelfde ‘bubbel’ en binnen je bubbel kan en mag je ook fysiek contact hebben. Dus dan mag je ook gebruik maken van je zijspan, geen probleem."
https://radio2.be/de-inspecteur/mag-je ... ilie-alles

Reclame

Franciscus
Berichten: 39633
Juridisch actief: Nee

#19 , 27 apr 2020 20:04

Jan Jambon maakt de regels niet.
Ik heb bij stel een vraag de laatste omzendbrief College Procureurs -Generaal gezet en het zijn die die het vervolgingsbeleid bepalen niet Jambon.

scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#20 , 27 apr 2020 22:39

Laat ons rustig het MB afwachten.

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#21 , 28 apr 2020 12:24

Vlaamse Motorrijdersbond van België vzw

-- UPDATE --
We hebben een persbericht klaar i.v.m. de opening van de circuits en het recreatief motorrijden. We wachten nog op bevestiging via een Ministerieel Besluit alvorens we definitief communiceren. Morgen, woensdag, verwachten we dit te kunnen doen. Zo vermijden we dat er verkeerde info tot bij jullie komt! Volg dus zeker onze sociale media! Tot snel!

scorpioen
Berichten: 9383
Juridisch actief: Nee

#22 , 30 apr 2020 18:33

Het nieuwe MB is er.
Ik zie geen wijziging waardoor recreatief motorrijden zou toegelaten zijn.

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#23 , 30 apr 2020 20:21

Vlaamse Motorrijdersbond van België vzw
22 minuten ·
-- UPDATE --
GOED NIEUWS
De kogel is door de kerk. Volgens het MB van 30 april 2020 mag men vanaf 4 mei 2020 de motor gebruiken voor een buitensportactiviteit.
Dit betreft dan echter wel een rondrit die thuis start en eindigt zonder onderweg een bezoek te brengen aan bezienswaardigheden of zogenaamde ‘hotspots’.
Je mag een bijzitter die woonachtig is onder hetzelfde dak meenemen op de motor en met maximum 3 motoren samen rijden.
Wij roepen wel iedereen op dat jullie ten allen tijde de veiligheidsregels en de verkeerswetgeving respecteren om extra druk op de hulpdiensten te vermijden en
om iedereen te laten zien dat recreatief motorrijden een sport is die anderen respecteert.
VEEL PLEZIER!

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#24 , 30 apr 2020 20:33

Ik weet het dus ook niet meer, de ene zegt dit en de andere dat.

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#25 , 30 apr 2020 20:44

Overgenomen uit “Motoren en Toerisme”

Recreatief motorrijden mag vanaf 4 mei

De kogel is door de kerk. Het ministerie van Binnenlandse Zaken van minister De Crem heeft beslist dat recreatief motorrijden vanaf 4 mei kan. Maar met een aantal voorwaarden.
Woordvoerder Erik Eenaerts kon ons bevestigen dat het MB later in het Staatsblad gepubliceerd zal worden. De minister maakt er wel deze kanttekening bij:
Vanaf 4 mei 2020 zal het ook toegelaten zijn om de motor te gebruiken voor een buitensportactiviteit. Dit betreft dan echter wel een rondrit die thuis start en eindigt zonder onderweg een bezoek te brengen aan bezienswaardigheden of zogenaamde ‘hotspots’. Evenmin mag deze activiteit uitgevoerd worden met meer dan 3 motoren samen. Ik (Minister De Crem) roep alle rijders uiteraard op om ten alle tijden de veiligheidsregels en verkeerswetgeving nauwgezet te respecteren om zodoende ook een extra druk op onze hulpdiensten te vermijden.

De volledige tekst kan je lezen op de site van Pieter De Crem:
https://bit.ly/2VREPV9

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#26 , 30 apr 2020 20:45

Ik zal het eens navragen.
Laatst gewijzigd door painter op 30 apr 2020 20:55, 1 keer totaal gewijzigd.

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#27 , 30 apr 2020 20:54

Ze zeggen dat het berust op een afleiding uit van Artikel 5, 2e lid, puntje 5.

LeenW

#28 , 30 apr 2020 21:00

Daar is volgens mij niets aan veranderd.

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#29 , 30 apr 2020 21:08

Dit staat op de fb pagina van Pieter de Crem:

Zopas is een nieuw Ministerieel Besluit ondertekend met de maatregelen die ingaan vanaf maandag 4 mei 2020. Het is belangrijk om te blijven benadrukken dat maatregelen zoals thuisblijven (zeker als je ziek bent), handen wassen, anderhalve meter afstand houden, het aantal contacten beperken tot een minimum en fysiek contact vermijden behouden blijven.

Een aantal uitgangspunten worden vanaf 4 mei gewijzigd:

🔸 Afspreken met twee personen om buiten een sportieve activiteit te beoefenen kan indien u voldoende afstand houdt;

🔸 Vanaf 4 mei 2020 zal het ook toegelaten zijn om de motor te gebruiken voor een buitensportactiviteit. Dit betreft dan echter wel een rondrit die thuis start en eindigt zonder onderweg een bezoek te brengen aan bezienswaardigheden of zogenaamde ‘hotspots’. Evenmin mag deze activiteit uitgevoerd worden met meer dan 3 motoren samen. Ik roep u allen uiteraard op om te allen tijde de veiligheidsregels en verkeerswetgeving nauwgezet te respecteren om zodoende ook een extra druk op onze hulpdiensten te vermijden;

🔸 Bedrijven openen maar telewerk blijft de norm. Indien dit niet mogelijk is nemen ondernemingen de nodige maatregelen om de maximale naleving van de ‘social distancing’ (veiligheidsafstand) te garanderen;

🔸 Detailhandelszaken gespecialiseerd in de verkoop van stoffen en toebehoren wordt toegestaan terug te openen zodat er eventueel zelf mondmaskers kunnen gemaakt worden. Ik steun heel uitdrukkelijk alle individuele en lokale initiatieven in ons land om mondmaskers te maken (zie: https://maakjemondmasker.be/);

🔸Vanaf het betreden van het station, op het perron of een halte, in de bus, de (pre)metro, de tram of de trein is iedereen vanaf de leeftijd van 12 jaar verplicht om de mond en de neus te bedekken met een masker of elk ander alternatief in stof.

De Corona-cijfers evolueren de voorbije dagen in de goede richting. Die gunstige evolutie is een rechtstreeks gevolg van alle inspanningen die elke Belg de voorbije weken al heeft geleverd om dit Coronavirus in te dijken. Ik wil u allemaal van harte danken voor die inspanningen en wil u nogmaals allemaal aanmoedigen om door te zetten.

De volledige tekst van het MB kan u lezen op mijn website:
https://bit.ly/2VREPV9

Mvg
Pieter De Crem

(Foto: VRT NWS)

painter
Topic Starter
Berichten: 62

#30 , 30 apr 2020 21:10

De Crem zegt daar zelf over als reactie op zijn fb bericht:
Het MB geeft geen oplijsting van alle toegestane fysieke buitenactiviteiten. Motorrijden onder de bovenvermelde voorwaarden wordt echter wel aanzien als een dergelijke activiteit en is bijgevolg toegestaan vanaf 4 mei.

Terug naar “Andere”