Pagina 1 van 1

Leeftijd en leren rijden met begeleider.

Geplaatst: 28 dec 2016 20:32
door onkertje
Ik heb dit forum al doorsnuffeld, maar (nog) geen antwoord op mijn vraag gevonden.

Jongeren kunnen vanaf 17 jaar hun theoretisch examen afleggen. Indien geslaagd kunnen ze een voorlopig rijbewijs bekomen.
Om god weet welke reden ging ik er van uit dat tussen 17 en 18 jaar enkel leren rijden via een erkende rijschool mogelijk was, en dat pas vanaf 18 jaar leren rijden met vrije begeleiding mogelijk was.
Ik heb er echter het KB van 10/07/2006 op nagelezen (http://wegcode.be/wetteksten/secties/kb/kb-100706) en ik meen te moeten besluiten dat vanaf 17 jaar reeds leren rijden met vrije begeleiding toegelaten is. Kan iemand dit bevestigen (of ontkennen)?

Re: Leeftijd en leren rijden met begeleider.

Geplaatst: 29 dec 2016 09:29
door Blaatpraat
Dit is inderdaad toegelaten.
Wel is de 'vrije' begeleiding niet meer zo vrij, daar de begeleider(s) op je rijbewijs moeten vermeld staan, en enkel deze personen (of een instructeur of examinator) mogen mee in de wagen,niemand anders.

Vanaf de dag dat de persoon in kwestie 18 is, mag deze zijn praktisch examen afleggen.

Re: Leeftijd en leren rijden met begeleider.

Geplaatst: 29 dec 2016 14:31
door onkertje
Thx Blaatpraat ! Er zal er hier eentje gelukkig zijn !