#3 , 26 nov 2019 12:29
Beste mepossem
Voor de IGO wordt er rekening gehouden met al uw bestaansmiddelen, ook met deze van buitenlandse oorsprong.
Voor inkomsten als werknemer, wordt er rekening gehouden met 75 % van het bruto jaarloon.
Bij inkomsten uit een activiteit als zelfstandige wordt rekening gehouden met de bruto bedrijfsinkomsten, verminderd met de bedrijfsuitgaven en –lasten, en eventueel met de bedrijfsverliezen. Hierdoor wordt er
100 % rekening gehouden met de netto beroepsinkomsten als zelfstandige.
Bij het onderzoek naar de bestaansmiddelen worden alle vergoedingen ontvangen uit onbelast bijklussen (naar aanleiding van verenigingswerk, activiteiten in het kader van deeleconomie en/of gelegenheidsdiensten van burger aan burger), beschouwd als beroepsinkomsten.
Ook de inkomsten uit een flexi-job worden voor 75 % in aanmerking genomen.
Dus zelfs de onbelastte inkomsten uit bijklussen en flexijobs worden als bestaansmiddel in rekening gebracht voor uw IGO.
Deze inlichtingen zijn louter informatief.
Met vriendelijke groeten
Felix Van Cakenberghe
Pensioendeskundige DVZ A'pen