Beste,
Ik werk deeltijds en ben zelfstandige in bijberoep. Helaas ben ik sinds december in de ziekteuitkering terecht gekomen.
Echter krijg ik maar 60% van mijn inkomen als deeltijdse werknemer. Hierdoor kom ik per maand nog niet aan 600€ netto, dus ver onder het bestaansminimum.
Ik heb reeds nagevraagd bij de ziekenkas maar zij beweren dat dit correct is. Nogthans lijkt het mij vreemd. Als werknemer/werkloze/... en je valt ziek krijg je altijd een bestaansminimum. Als zelfstandige krijg je de eerste maand niets en daarna ook een bestaansminimum indien er geen inkomensverzekering is afgesloten.
Maw als ik deeltijds zou werken en deeltijds een aanvulling zou vragen aan de RVA, had ik wel recht op een bestaansminimum. Maar omdat ik kies om zelfstandige in bijberoep te zijn, heb ik hier geen recht op. Klopt dit?
Alvast bedankt.