Is er deadline om je in te schrijven bij de VDAB?

Amy1984
Topic Starter
Berichten: 95

Is er deadline om je in te schrijven bij de VDAB?

#1 , 19 feb 2013 12:28

Sinds 1 februari heb ik mijn job verloren. Ik wacht nog op mijn C4 om uitkeringen te kunnen aanvragen. Normaal kan ik die deze week verwachten.

Maar om in aanmerking te komen voor uitkeringen moet je ingeschreven zijn op de website van de VDAB als werkzoekende.

Is er een uiterste datum (na verlies van job) voor je in te schrijven als werkzoekende als je nog uitkeringen wil aanvragen of maakt dit niet uit?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
patjebrussel
Berichten: 627

#2 , 19 feb 2013 13:58

Nee, maar dat had je al moeten doen om een werkloosheidsvergoeding aan te vragen. Je C4 heb je nodig voor de kas, je vakbond of het HVW. Stel je zo snel mogelijk in orde, ook al heb je je C4 nog niet. Je kan toch al de andere papieren in orde brengen. Inschrijven VDAB gaat makkelijk via hun site, je print dat af en je gaat ermee naar je kas.
Is er een probleem met de C4 ? Je vakbond of HVW kan wat druk op de ketel zetten, hebben ze bij mij gedaan en was meteen in orde.
Nuttige link : http://www.vdab.be/wegwijs/inschrijving.shtml" onclick="window.open(this.href);return false;


http://www.vdab.be/ontslag/inschrijving.shtml#wanneer" onclick="window.open(this.href);return false;
Wanneer moet ik ik me inschrijven bij VDAB?
Je kan je inschrijven bij VDAB binnen de 4 weken voor de 'aanvraagdatum uitkering' of binnen de 8 kalenderdagen erna.
De aanvraagdatum uitkering is de dag vanaf wanneer je een uitkering aanvraagt. Je vraagt best een uitkering aan vanaf de dag dat je arbeidscontract afloopt (= datum op C4). Zo wordt je inkomen niet onderbroken. Stap dus zo snel mogelijk naar je uitbetalingsinstelling (vakbond of Hulpkas).

Reclame

Terug naar “Andere”