Terug inwonen bij ouders; uitkering

Crockabillie
Topic Starter
Berichten: 18

Terug inwonen bij ouders; uitkering

#1 , 03 dec 2013 20:52

Beste,

Ik zit in volgende situatie:
-Ik ben 26 jaar en werk al 8 jaar in een bedrijf , ik ben nu ontslagen door een faillissement in Maart en ontvang sindsdien uitkeringen.
Ik woon al 4 jaar samen met mijn vriendin (ik krijg een uitkering voor samenwonenden) die studeert voor een knelpuntenberoep en daar een vaste uitkering voor krijgt.
Nu zouden wij terug naar mijn ouders gaan wonen omdat het huren onbetaalbaar is geworden , maar mijn pa krijgt ook een uitkering en mijn ma werkt deeltijds (zijn getrouwd) .

Mijn vraag is nu:

-Gaan mijn ouders of ik & mijn vriendin nog minder uitkering krijgen omdat we terug naar huis gaan wonen ?
Of maakt het niet uit met "hoeveel" mensen je gaat samenwonen (vanaf je met 1 persoon samenwoont krijg je dezelfde uitkering als met 4 samenwonen?)?

Dank bij voorbaat

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#2 , 04 dec 2013 11:53

Zoals u het schrijft krijgt iedereen een uitkering als samenwonende, dan maakt het niet meer uit, gezien het idd niet uitmaakt met hoeveel mensen je samenwoont.

Reclame

Terug naar “Werkloosheid”