#15 , 12 apr 2012 21:55
Ik meende dat een Europeaan na drie maanden zonder werk in een europees land, gewoon terug naar huis moest. Mevrouw heeft nooit gewerkt in Belgie en is Nederlandse. Ik neem aan dat ze dan met haar kinderen een uitkering kan ontvangen in Nederland.
Haar huwelijk met de illegale mijnheer dat hier in Belgie wèl maar in Nederland dus niet wordt geaccepteerd wordt ontbonden.
dus waarom zou mevrouw die Nederlandse is, in Belgie nog kunnen rekenen op OCMW? Dat was mijn standpunt.
Men noemt dit de Belgie-route dacht ik: in Nederland had mevrouw een minimaal inkomen moeten kunnen aantonen alvorens met mijnheer te kunnen huwen. Ze zijn dus gehuwd in Marokko en in Belgique wordt dit wèl aanvaard, ook als mevrouw geen minimaal inkomen heeft om mijnheer te kunnen importeren;
soit. ze zijn gehuwd, mijnheer wordt... belg? nederlander?
nu gaan ze scheiden, dus waarom zou mevrouw niet in Nederland haar rechten kunnen opeisen? Ik denk dat ze meer rechten heeft als Nederlands staatsburger dan als vreemdelinge in Belgie?