Pagina 1 van 1

Tijdelijk inwonen van minderjarig nichtje, wat wettelijk in orde maken?

Geplaatst: 11 nov 2015 15:21
door Altri0809
Hallo,

Ik weer. Nu, na een aantal weken, heeft de mama vrijwillig haar dochtertje meegegeven met mij om tijdelijk( reken toch wel op een 9tal maanden) bij ons te wonen. Zij heeft hiervoor een verklaring ondertekend, ook het kindje haar papa(mijn broer dus). De mama, een Bulgaarse van afkomst, heeft nu een tijdelijke verblijfsvergunning tot eind februari. Voor die tijd moet zij dus werken. Ook zal ze eind deze maand op straat gezet worden uit het huurhuis. Mijn broer is daar al weg.
Nu mijn vraag: Wat moeten mijn man en ik wettelijk in orde maken? Adreswijziging naar ons adres, aangezien haar vorige adres binnekort geen familie meer woont? Aanvraag tot kinderbijslag?

De mama heeft alle spullen van het kleintje meegegeven, ook haar idkaart en siskaart, moet zij dan ook ons ten laste komen? en ziekenfonds?

bij het OCMW konden ze ons niks duidelijk maken

Re: Tijdelijk inwonen van minderjarig nichtje, wat wettelijk in orde maken?

Geplaatst: 11 nov 2015 20:53
door Franciscus
Kleintje ...hoe oud is het kind?
Waar is de broer?

OCMW niet kunnen helpen - financieel misschien niet ... maar ik dacht dat het OCMW een eerstelijns hulpdienst was /is en dus op zijn minst via sociale dienst de nodige info en hulp kan verstrekken. Al was het maar om alles voor u in goede banen te leiden.

Re: Tijdelijk inwonen van minderjarig nichtje, wat wettelijk in orde maken?

Geplaatst: 11 nov 2015 22:50
door Altri0809
het kleintje is 2 jaar van september. En OCMW wist niks van wetgeving ivm tijdelijke opvang. Ook kunnen zij de moeder niet steunen, door haar tijdelijke verblijfskaart en geen werk. Mijn broer woont nu in een 2kamer studio. Hij is koerier op internationaal niveau en bijna nooit thuis, dus de kleine daar gaat niet. Aangezien mama geen inkomen heeft, kan zij dus ook geen huur, elektriciteit, verwarming etc betalen. Mijn broer betaalde alimentatie, die zij dus gebruikte voor tabak en dergelijke. Ik heb paar weken trug een aantal keer boodschappen gedaan voor hun, maar dat is na 3 dagen op (boodschappen voor een week).

Het kindje is van afgelopen zaterdag hier bij mij in huis, en ik zie ze nu al helemaal openbloeien en opleven. Van de mama heb ik nog niks gehoord, ook niet de vraag gekregen of alles goed gaat met haar dochter.

Ik wil gewoon weten hoe het in zen werk gaat, als dat kindje haar adres bi ons komt te staan, of wij dan kinderbijslag moeten aanvragen, haar bij ons ziekenfonds aansluiten? Nu word kindergeld via de vader naar ons doorgestort. Ook alimentatie word door hem betaald aan ons.

Re: Tijdelijk inwonen van minderjarig nichtje, wat wettelijk in orde maken?

Geplaatst: 11 nov 2015 23:26
door Franciscus
Inschrijven gebeurt doordat vb de ouders op het gemeentehuis ( dienst bevolking) gaan aangeven dat hun kind bij u mag ingeschreven worden.
Tevens zal er best een onderzoek via het OCJ ( beter bekend als Comité Bijzondere Jeugdzorg) plaatsvinden... verder hangt het af wat ouders wensen om u tijdelijk voogdij te geven ...dan zal u bij de familierechtbank moeten zijn ( jeugdkamer)
Als men dat al niet kan vertellen bij de sociale dienst van een OCMW ...normaal werken daar maatschappelijk werkers (assistenten) die hier toch cursussen inzake deze materie hebben gekregen tijdens hun opleiding.
Ik mag er toch van uitgaan dat ze ooit van de ' sociale kaart' hebben gehoord.

Trouwens gezien de nieuwe wetgeving inzake opvang jeugd dient ocmw zelf dit soort procedures op te starten .
Wet is al van 2013 in voege en men zou toch verwachten dat de sociale dienst dat zou weten.

http://www.ejustice.just.fgov.be/cgi_lo ... e_name=wet.

U zou ook terecht kunnen bij de sociale dienst van uw gemeente

U kan ook terecht bij een http://www.caw.be... maar ik denk toch dat het OCMW hier een basistaak verwaarloost.
Let wel ik schrijf niet dat men u financieel moet of zal steunen maar u juridisch en praktisch ondersteunen en bijstaan en doorverwijzen naar de juiste diensten.

Re: Tijdelijk inwonen van minderjarig nichtje, wat wettelijk in orde maken?

Geplaatst: 11 nov 2015 23:51
door Turaki