#8 , 28 mei 2015 10:31
U stuit zelf reeds de verjaring van de schuld door...af te betalen. DAVO volgt die zaken op via een heel systeem en stuit verjaring zelf indien nodig. Indien er al iets verjaart dan is dat meestal wegens een probleem met het vonnis dat niet opgemerkt werd bij de start van het dossier (vb. niet geldig betekend) maar dat gebeurt zéér zelden, vergeet niet dat het hun core-business is en de ambtenaren daar meestal zeer goed weten waar ze mee bezig zijn.
Verschil tussen 1 en 2: bij 1 gaat het om de alimentatie zelf, DAVO vordert deze in bij u in de plaats van de begunstigde. Bij 2 gaat het om voorschotten die DAVO reeds heeft uitbetaald aan de begunstigde; om die te recupereren bij u kunnen ze op basis van de wet (van rechtswege) alle rechten uitoefenen die de onderhoudsgerechtigde oorspronkelijk bezat namens u. De onderhoudsgerechtigde 'werd betaald' bij wijze van spreken, maar door DAVO, de onderhoudsgerechtigde kan u hiervoor niet meer in rechte aanspreken. Maar DAVO natuurlijk wel en om dat te doen beschikken ze over alle prerogatieven die de gerechtigde oorspronkelijk had inzake de alimentatievordering.
U zal best blijven betalen; weet dat indien ze het echt hard zouden willen spelen, ze uw volledige uitkering in beslag kunnen nemen, de achterstallen en voorschotten die werden betaald worden beschouwd als alimentatie en er bestaat geen beslagvrije inkomenslimiet daarvoor.
Ik ben geen advocaat, u gebruikt de informatie die ik verstrek strikt op eigen risico. Win steeds gekwalificeerd advies in voor belangrijke beslissingen.
Gelieve vragen te stellen via het forum, NIET via persoonlijke berichten.