Pagina 1 van 1

Terugkeren naar België

Geplaatst: 25 okt 2014 23:07
door Kendra1996
Ik heb eens een vraagje ik en mijn vriend zijn over 2 jaar naar tenerife verhuisd . Ik heb mij laten uitschrijven in mijn gemeente , maar mij vriend heeft dit nooit gedaan . Hier in tenerife heb ik mij laten inschrijven in het Belgische consulaat maar dit heeft mijn vriend ook nooit gedaan . Nu willen wij graag terug naar België komen zou dit enige problemen geven voor mijn vriend ???
En weet er iemand welke papieren wij allemaal moeten meehebben terug naar België ??
Mvg

Re: Terugkeren naar België

Geplaatst: 26 okt 2014 12:17
door basejumper
Ik zou de gemeente waar je wil gaan wonen een mailtje sturen met die vraag... De dienst burgerlijke stand zal dan meedelen wat ze van jou verwacht.

Re: Terugkeren naar België

Geplaatst: 26 okt 2014 16:46
door berenod
Verschillende mogelijkheden!
Waar was uw vriend gedomicilieerd voor hij vertrok uit België?

Woonde hij nog thuis, en werden alle rekeningen die eventueel nog werden gestuurd voldaan, dan is er waarschijnlijk geen probleem en staat hij daar nog steeds ingeschreven.

Woonde hij op een huuradres en is hij gewoon vertrokken, dan zal hij ambtshalve zijn uitgeschreven uit de bevolkingsregisters, en dit kan wel wat nare gevolgen hebben.

Dit wil zeggen dat zijn identiteitskaart nu ongeldig is, en hij zal geseind staan wegens het geen geldig identiteitsbewijs bezitten. Als geschrapte zullen ook alle eventuele boetes onmiddellijk vereffend moeten worden (wegens geen adres om ze naar op te sturen).

Zijn er nog rekeningen gestuurd naar zijn laatste adres (ik denk bijvoorbeeld aan provinciebelasting, zorgverzekeringsbijdrage,...) die nooit zijn betaald geweest, dan zullen die vroeg of laat ook gepresenteerd worden, samen met kosten en verwijl interesten...

De procedure om terug geregulariseerd te worden is vrij eenvoudig, u moet een woonst hebben waar u zich kan (en mag) inschrijven, dan gaat u naar het gemeentehuis alwaar u vraagt zich op dat adres te registreren, de politie (wijkagent) zal dan moeten komen vaststellen dat u daar inderdaad effectief woont, en dan word u een beetje later uitgenodigd om op het gemeentehuis uw identiteitskaart te laten updaten met uw nieuw adres.

Re: Terugkeren naar België

Geplaatst: 26 okt 2014 18:28
door Franciscus
Ook vermoedelijk dus ook niet in orde met ziekenfonds (SIS ) kaart en bijdragen.

Dus voor uw vriend kan het eventjes een zuur moment worden ... ook niet gaan stemmen - mogelijk aangeduid voor een verkiezing.
Auto in zijn bezit? taks - verzekering in orde...