Pagina 1 van 1

Jeugdrechtbank - allimentatie kinderen

Geplaatst: 18 apr 2013 16:48
door maagd
Mag een jeugdrechter de allimentatie van de kinderen verminderen? Bedrag vastgelegd bij de notaris en rechtbank eerste aanleg.

Wetende dat de kinderen altijd bij de moeder zijn, moeder alle kosten alleen draagt van school, sport, medisch.
Papa betaalt gewoon de extra kosten niet. Ook niet na aangetekende brieven en dreigen met de deurwaarder.

Re: Jeugdrechtbank - allimentatie kinderen

Geplaatst: 18 apr 2013 21:25
door Franciscus
Indien het enkel over de kinderen gaat is de jeugdrechter de bevoegde rechter.

Re: Jeugdrechtbank - allimentatie kinderen

Geplaatst: 19 apr 2013 09:03
door maagd
Begrijpen wie begrijpen kan, maar de dag van vandaag wordt alles duurder.
Stroom, water de afrekeningen volgen mekaar op en overal een heel stuk bijbetalen, voorschotfacturen gaan omhoog.

Mama gaat full time werken ipv halftijds om toch iets meer in het bakje te krijgen en de kosten te kunnen betalen. (omnio-statuut)
Dan beslist de rechter doodleuk, ahh allimentatie naar beneden en papa moet de extra kosten vergoeden.
Maar dit doet hij al jaren niet, ook niet na verschillende aanmaningen, brieven van mijn advocaat naar zijn advocaat.
Maar wel lopen naar jeugdrechter en bijzonder jeugdcomité.

Hij wil door invloed van zijn nieuwe vriendin ineens papa zijn, na sociaal onderzoek is bewezen dat hij hiervoor niet in staat is.
De kinderen willen hem niet meer zien door zijn agressiviteit en egoisme.
Hij heeft niet eens een eigen woning, leeft bij zijn ouders, dus welke uitgaven heeft hij ?
Hij is en blijft ziekelijk jaloers dat we het redden zonder hem. Dus blijft hij treiteren en pesten de methode om dit maar weer eens te bewijzen.
Maar van liefde voor zijn kinderen is geen sprake.

Re: Jeugdrechtbank - allimentatie kinderen

Geplaatst: 19 apr 2013 14:43
door Franciscus
In beroep gaan
Zorgen dat u een goed opgebouwd dossier hebt.
Bijzonder kosten niet betaald.... loonbeslag laten leggen.
Ingeschreven bij zijn ouders: bewarend beslag op eigendommen enz enz

Re: Jeugdrechtbank - allimentatie kinderen

Geplaatst: 20 apr 2013 11:14
door j.demoor
“Art.594.De vrederechter doet op verzoekschrift uitspraak:...7° van alle geschillen betreffende uitkeringen tot onderhoud...Art.1320.De vorderingen tot toekenning,verhoging,verlaging of afschaffing van de uitkering tot levensonderhoud kunnen worden ingesteld bij verzoekschrift op tegenspraak, overeenkomstig de artikelen 1034bis tot 1034sexies;”(Gerechtelijk Wetboek).

“Art.387bis...In alle gevallen, en onverminderd de bevoegdheid van de voorzitter van de rechtbank van eerste aanleg, rechtsprekend in kort geding overeenkomstig artikel 1280 van het Gerechtelijk Wetboek, kan de jeugdrechtbank in het belang van het kind, op verzoek van beide ouders of van één van hen, dan wel van de procureur des Konings alle beschikkingen met betrekking tot het ouderlijk gezag opleggen of wijzigen.”(B.W.).

Als accessorium(=toebehoren) KAN de jeugdrechter dan tevens uitspraak doen inzake het ERBIJ horend onderhoudsgeld.

Re: Jeugdrechtbank - allimentatie kinderen

Geplaatst: 25 apr 2013 16:24
door maagd
Positief vervolg in het verhaal:

Vrijwillige begeleiding jongerenwelzijn wordt na uitspraak commissie verplichte begeleiding om de kinderen te beschermen tegen papa.

Nu afwachten wat de jeugdrechtbank gaat zeggen na een verslag van de commissie jongerenwelzijn.

Hopelijk wordt de uitspraak jeugdrechtbank betreffende bezoekrecht rechtvaardig uitgesproken, we zullen nog eventjes geduld moeten hebben.

En dan gaan we er echt voor vechten om eindelijk die centen te krijgen waar ze recht op hebben !