Pagina 1 van 1
nachtrust
Geplaatst: 17 jun 2012 03:41
door violette
Sedert mijn nieuwe gebuur daar woont samen met 3 honden, word ik s'nachts wakker gemaakt door het geblaf van die honden. Doordat men niet vriendelijk is heb ik dus een briefje geschreven om te zorgen dat die honden mijn nachtrust niet meer zouden verstoren. Helaas. De wijkagent er naartoe gestuurd 2x weer helaas. Dus met de raad van de politie die beweert dat zij daar niets kunnen aan doen naar het vredegerecht gegaan. En samen met de vrederechter besproken dat ze de honden van elf uur s'avonds zouden binnenhouden tot 6 uur s'morgens. hoewel daar een briefje voor getekend werd was het drie dagen later weer prijs . Ik werd weer om 3 uur wakker gemaakt door de honden die buiten liepen.
Kan mij iemand zeggen wat ik nu nog moet doen, om mijn nachtrust te verzekeren ?
Groetjes Violette
Re: nachtrust
Geplaatst: 17 jun 2012 13:39
door Franciscus
Politie KAN/MOET wel optreden ook en zeker 's nachts want is geluidsoverlast.
Vraag dat ze de wagen niet voor de deur zetten en niet aanbellen.... dan kunnen ze horen dat er lawaai is en zien dat de beschikking voor de vrederechter niet wordt nageleefd.
In uw verklaring laat u noteren dat u de beschikking van de verzoening (of is er een vonnis?) van de vrederechter in copie laat bijvoegen in het PV inzake geluidsoverlast.
Re: nachtrust
Geplaatst: 17 jun 2012 14:43
door violette
Franciscus heel vriendelijk voor mij te helpen ,maar het was het eerst dat ik gedaan heb de politie bellen. de wijkagent kwam en zei dat hij daar niets kan aan doen, ik moest de interventie dienst bellen als het zo was. Ik weet dat die mannen het moeten kunnen vaststellen dus geen geblaf op het ogenblik dat ze komen geen pv zei zeiden ook dat ik naar het vredegerecht moest gaan. heb dit gedaan , maar meer dan trachten overeen te komen kunnen ze niet.dus. moest daar nu niet naar geluisterd worden weet ik niet meer wat ik moet doen.
Het schijnt dat dit nu zo is (hebben het gevraagd aan vrienden die iemand bij de politie hebben ) de politie komt daarvoor niet.
groetjes violette
Re: nachtrust
Geplaatst: 18 jun 2012 10:42
door j.demoor
“Art.733.Van het verschijnen tot minnelijke schikking wordt proces-verbaal opgemaakt. Indien een schikking tot stand komt, worden de bewoordingen ervan opgetekend in het proces-verbaal, waarvan de uitgifte wordt voorzien van het formulier van tenuitvoerlegging.”(Gerechtelijk Wetboek=Ger.W.).
‘En samen met de vrederechter besproken dat ze de honden van elf uur s'avonds zouden binnenhouden tot 6 uur s'morgens. hoewel daar een briefje voor getekend werd was het drie dagen later weer prijs’
Ik ga ervan uit dat dit ‘briefje’ het proces-verbaal was uit voornoemd art.733.
“Art.1385bis.De rechter kan op vordering van een der partijen de wederpartij veroordelen tot betaling van een geldsom, dwangsom genaamd, voor het geval dat aan de hoofdveroordeling niet wordt voldaan, onverminderd het recht op schadevergoeding indien daartoe gronden zijn...”(Ger.W.)
Indien de honden van uw buur uw nachtrust ernstig blijven verstoren vorder dan voornoemde dwangsom waarbij het proces-verbaal uit art.733 geldt als hoofdveroordeling.
Re: nachtrust
Geplaatst: 18 jun 2012 19:30
door Franciscus
De wijkagent kan buiten praten met de buur niets doen indien hij geen vaststellingen kan doen.Opgelet ook overlast overdag kan vastgesteld worden en beteugeld.
Normaliter zal inderdaad een interventie-eenheid ter plaatse moeten komen en ( al of niet) vaststellingen kunnen doen.
Indien niet maken ze een melding ... nummer vragen dag erna.
Indien wel maken ze een PV ... kan een GAS pv zijn indien dit in de gemeente van toepassing is. Hier ook dag erna PV nr opvragen.
Dit is de strafrechtelijke procedure.
Deze gegevens kan u dan ook gebruiken voor de burgerlijke procedure bij de vrederechter.
Vrederechter kan indien nodig de Pv opvragen (via parket). Verder zie antwoord van j.demoor.
Zo heb ik lijstjes gezien van een 10-tal meldingen ( dus geen vaststelling kunnen doen) en tevens enkele PV's van vaststellingen...