onderling contract, is dit rechtsgeldig?

Nieuwsgierig snuitje
Topic Starter
Berichten: 6

onderling contract, is dit rechtsgeldig?

#1 , 18 sep 2015 19:27

Hallo allemaal,

graag wou ik weten of een onderlinge overeenkomst met afspraken op papier, rechtsgeldig is.
Het betreft vooral om afspraken ivm een kindje dat haar biologische, maar niet wettelijke vader op bezoek krijgt.
Is het voldoende om beide ouders dit te laten ondertekenen (met gelezen en goedgekeurd), zodat wannneer iemand zich niet aan de afspraken houdt, het ook verder gebruikt kan worden. Ondertussen zijn we onderling al verder gekomen, maar wil dit graag op papier hebben.

Aangezien vader niet erkend is als wettelijke (maar wel gemoedstest van dna) vader, heeft hij ook geen rechten.. We hopen dat hij zo toch wat ingedekt is in de periodes van discussies ed. Dit speelt zich af op Belgische bodem.


De situatie wordt ook geschetst bij 'bezoekrecht biologische, maar niet wettelijk vader' een andere topic onder mijn naam.

Dank u voor de reacties

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
JPV
Berichten: 14657
Juridisch actief: Ja

#2 , 18 sep 2015 20:52

alles wat niet tegen de wet ingaat kan afgesproken worden in een overeenkomst. Een vader kan altijd (allez, toch héél lang) zijn rechten op opeisen, zelfs al spreek je af dat dat niet kan. Je kan een kind zowel moreel als wettelijk zijn vader niet ontnemen.

Nieuwsgierig snuitje
Topic Starter
Berichten: 6

#3 , 18 sep 2015 21:07

Dus alles wat je op dat papier plaatsen met de toestemming dmv haar handtekening kan gebruikt worden indien het slecht gaat?
Dat is vooral belangrijk, niet dat ik er zoveel tijd insteek om alles uit te typen en erna er niks mee ben...

Reclame

Franciscus
Berichten: 39720
Juridisch actief: Nee

#4 , 19 sep 2015 01:17

Maar is niet tegenstelbaar aan derden. Dus niet te gebruiken als er andere wettelijke regelingen zijn.
Er is dus een wettelijke vader.
Maar als partijen overeenkomen kan er veel ...
Afdwingen kan echter niet. Of er moet een procedure voor de rechtbank volgen.
Gegevens overeenkomst kan wel via rechtbank gebruikt worden om ook de biologische vader te verplichten alimentatie te betalen.
Of die dan ook omgangsrecht krijgt is een ander verhaal.

Terug naar “Andere”