peter

gorens
Topic Starter
Berichten: 180

peter

#1 , 20 dec 2012 15:21

in de maand mei 2013 ga het zoontje van mijn vriendin naar zijn 1ste communie
mijn vraag aan jullie , welke rechten hebt ik over het kind bij peterschap ?

wat is er zo speciaal om peter te zijn voor het zoontje van mijn vriendin ?



enig idee ?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Lightning

#2 , 20 dec 2012 15:26

Peterschap is een religieuze titel en heeft geen enkele juridische betekenis.

Vandebos
Berichten: 16087

#3 , 20 dec 2012 15:51

Ter info:

http://nl.wikipedia.org/wiki/Peterschap" onclick="window.open(this.href);return false;

Reclame

artemis
Berichten: 3309

#4 , 20 dec 2012 18:13

Peterschap is een religieuze titel en heeft geen enkele juridische betekenis.

Klopt maar wou eraan toevoegen dat het Peter- en Meterschap soms ook symbolisch gebruikt wordt door totaal a-religieuze en zelfs ongelovige ouders.
Zo ben ik Meter van een ongedoopt kind van atheïstische ouders :)
Het gaat er dan uiteraard niet over te waken over een christelijke opvoeding indien er met de ouders iets zou gebeuren zoals beschreven in het Wikipedia artikel.

eylis
Berichten: 8993

#5 , 20 dec 2012 18:39

maar bovendien is de peterbelofte: te waken over de religieuze opvoieding van het kind als de ouders zouden overlijden niet eens juridisch hard te maken... immers indien het kind zijn ouders zou verliezen dan zou de peter op geen enkele juridische grond zich de (religieuze)opvoeding van het kind kunnen opeisen. Het blijft een intentionele belofte zonder wettelijke gronden.

Terug naar “Andere”