Ik weet niet waar ik deze topic moet zetten, dus vandaar dat ik ze hier zet.
Mijn moeder(72 jaar) is de controle over haar gedrag aan het verliezen.
Het is al jaren zo dat ze kwaad is op mijn vader die 6 jaar ouder is. Hij mag niets uit eigen beweging doen, maar moet haar wil volgen. Op het eerste zicht lijkt daar niet echt iets verkeerd mee of toch niet extreem.
Maar sinds enkele maanden loopt dit uit de hand. Ik heb al meerdere keren gezien dat mijn vader serieuze blauwe plekken heeft maar hij weigert om iets te zeggen. Ook heeft mijn moeder al vaak gedreigd om hem "af te slaan"
Ook krijg ik telefoons van mensen uit ons dorp dat ze hun lastig valt, hun al wenend opbelt en het slachtoffer uithangt. Ik weet niet wat ik er mee moet. Ik heb haar laten testen, maar volgens de dokter is er nog geen sprake van dementie. Ookal heeft ze geen controle over haar handen en hetgeen ze zegt is niet meer correct.
Kan ik haar gedwongen laten opnemen in een rusthuis? want ik vrees dat dit verkeerd gaat uitdraaien. Zo viseert ze ook mijn autistische dochter die wel normaal begaafd is. Ze breekt haar echt af en ook in het openbaar.
Ik weet niet wat ik er mee moet aanvangen.
Kan ik haar laten opnemen zonder haar toestemming?