Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Indien u hiernaar op zoek bent, raadpleeg Jureca De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
antsp45
Topic Starter
Berichten: 13
Juridisch actief: Nee

Huwelijksstelsel Duitsland/ erfenis/ Notaris

#1 , 10 maand 1 week geleden (03 feb 2018 11:10)

Het huwelijksstelsel in Duitsland blijkt heel anders te zijn dan in België, Spanje etc.
Wanneer een Notariële akte dient verleden te worden in Spanje ( België idem, onroerend goed), is het voldoende dat 1 van de echtgenoten tekent , zonder daarvoor een volmacht verleent te hebben.
Wanneer 1 van beide echter komt te overlijden, mag de overblijvende dan ook nog tekenen of dient er dan de overdracht gedaan te worden van erfenis etc.

asperger
Berichten: 4836
Juridisch actief: Nee
Locatie: Sint-Martens-Latem

#2 , 10 maand 1 week geleden (03 feb 2018 12:35)

Men kan geen onroerend goed kopen of verkopen samen met een dode.
Wat een overledene bezit gaat naar diens erfgenamen.
In Belgiê zijn er trouwens ook verschillende huwelijksstelsels.
Bij aankoop/verkoop moet iedereen vertegenwoordigd zijn bij verlijden notariële akte.
Dat kan ook met een notariële volmacht.

Wat is eigenlijk uw probleem en wat tracht u te bereiken?
Niemand is nutteloos. Je kunt altijd nog dienen als slecht voorbeeld.

antsp45
Topic Starter
Berichten: 13
Juridisch actief: Nee

#3 , 10 maand 1 week geleden (03 feb 2018 13:07)

Ik was 1 x aanwezig bij het verlijden van een akte in Spanje. De man kwam tekenen, de vrouw was er niet, de man beschikte niet over een volmacht, was niet nodig, gezien een ander huwelijksstelsel.
Het lijkt me begrijpelijk, logisch dat er geen akte kan verleden worden met een dode. Is duidelijk.
Dank voor de reactie.

Reclame

asperger
Berichten: 4836
Juridisch actief: Nee
Locatie: Sint-Martens-Latem

#4 , 10 maand 1 week geleden (03 feb 2018 13:32)

Het is mogelijk dat zoiets kan in Spanje.
In België kan dat ook, maar enkel indien die persoon gehuwd is met volledige scheiding van goederen en een aankoop doet in zijn naam met zijn
persoonlijke financiële middelen.
Een onroerend goed dat eigendomis van één van de echtgenoten, bv via erfenis vereist ook bij verkoop geen tweede handtekening.
Tenzij het de gezinswoning is.
Maar wat heeft uw vraag met een erfenis te maken, zoals in de titel van de vraag wordt aangegeven.
Wat is de vraag?
Niemand is nutteloos. Je kunt altijd nog dienen als slecht voorbeeld.

j.demoor
Berichten: 10362

#5 , 10 maand 1 week geleden (03 feb 2018 14:13)

“Art.1420-1440.BEHEER VAN DE GEMEENSCHAP EN GEVOLGEN VAN DE HANDELINGEN VAN IEDER VAN BEIDE ECHTGENOTEN TEN OPZICHTE VAN DE HUWELIJKSGEMEENSCHAP.”(Burgerlijk Wetboek=BW).

Wanneer 1 van beide echter komt te overlijden zijn voornoemde art.1420-1440 BW niet meer van toepassing.

Ga volledigheidshalve naar Belgische wetgeving in JUSTEL. Klik voor WetBOEKEN in de balk achter ’Juridische aard’.Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/ .Zie desgevallend ook :http://codex.vlaanderen.be/
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Heb je nog bijkomende vragen? Kijk even op Jureca.be voor snel & betaalbaar juridisch advies!

Terug naar “Huwelijk & Samenwoning”