Pagina 1 van 1
trouwboekje v/s testament
Geplaatst: 12 jan 2017 11:23
door Torreke70
Stel
Een koppel is 20 jaar geleden getrouwd .
Er is toen vanalles afgesproken ivm verdeling van de erfenis indien één iemand zou komen te overlijden dit staat ook in het trouwboekje.
één van beide overlijd.
Diegene die nog overblijft maakt na het overlijden van zijn echtgenoot een testament op waar de verdeling heel anders moet worden geregeld indien de overblijvende sterft.
Ik neem aan dat er dan toch geen rekening meer gehouden wordt met het trouwboekje ,maar met het testament.
Of heb ik dit verkeerd voor ?
Re: trouwboekje v/s testament
Geplaatst: 12 jan 2017 11:59
door asperger
Wat staat er in dat trouwboekje?
De langslevende echtgenoot maakt een testament op volgens zijn wil.
Het huwelijk bestaat op dat ogenblik niet meer.
Re: trouwboekje v/s testament
Geplaatst: 12 jan 2017 13:20
door wanton
Jawel maar bij het overlijden van de eerste echtgenoot moet één en ander geregeld worden via bestaande documenten. Iets afspreken is niet genoeg, iets in het trouwboekje schrijven ook niet. Het moet allemaal voldoen aan de bestaande wetgeving. De langstlevende echtgenoot kan idd daarna een testament maken volgens zijn goeddunken, maar enkel over die zaken waarvan die volle eigenaar is.
Re: trouwboekje v/s testament
Geplaatst: 12 jan 2017 13:23
door scorpioen
Zou in het trouwboekje niet gewoon vermeld staan dat een huwelijkscontract werd opgesteld? En zou het kunnen dat het huwelijkscontract bepaalt dat de gemeenschap toekomt aan de langstlevende? Dan gaat dit boven een testament.
Re: trouwboekje v/s testament
Geplaatst: 12 jan 2017 13:26
door asperger
Zou in het trouwboekje niet gewoon vermeld staan dat een huwelijkscontract werd opgesteld? En zou het kunnen dat het huwelijkscontract bepaalt dat de gemeenschap toekomt aan de langstlevende? Dan gaat dit boven een testament.
Ik vermoed ook iets in die richting.
Maar TS vraagt: "Diegene die nog overblijft maakt na het overlijden van zijn echtgenoot een testament op waar de verdeling heel anders moet worden geregeld indien de overblijvende sterft."
De verdeling "volgens het trouwboekje" is dan niet meer relevant aangezien het over een andere (volgende) nalatenschap gaat.