persoonlijke spullen achterhouden

marijh
Topic Starter
Berichten: 1

persoonlijke spullen achterhouden

#1 , 18 mar 2014 13:34

Hoi

Een vriendin van me is sinds vorig jaar uiteen met haar vriend.
Ze is sinds vorig jaar mei uiteen (ze waren verloofd en hadden een huis gekocht)
Het huis is verkocht en 15 april komen de nieuwe eigenaars erin.
Nu komt puntje bij paaltje en meneer doet lastig over de verdeling van de goederen.
Zij woont sinds september al terug bij haar mama, hij woont nog in het huis.
Zij wilt enkel het keukengerief (potten , pannen, tassen, ....) en wasmachien en droogkast.
de rest is voor hem
Zij had een trouwkleed gekregen van de schoonouders, hij eist dat ze dat terugbetaalt aan zijn ouders.
Kan dat zomaar??
Ze had haar laptop thuis laten liggen, en nu heeft ze die dringend nodig en hij wilt die niet teruggeven
enkel op de dag dat al het gerief uit het huis wordt gehaald wilt hij dat geven.
Maar dit is haar oude werklaptop, dus totaal geen gemeenschappelijk gekocht gerief
Ze vreest dat hij haar spullen gaat stuk doen als ze die laptop eerder komt halen.

Wat kan ze hiertegen doen?

Ik zou graag vanavond met haar naar haar huis willen rijden en gewoon die laptops gaan halen
Ik vind dat hij daar geen woord over te beslissen mag hebben, laat staan erover dreigen.
Als hij ze niet wil teruggeven, zou ik ze als gestolen aangeven bij politie.
maar ja...misschien wat drastisch?

Jullie hulp graag??

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39720
Juridisch actief: Nee

#2 , 18 mar 2014 17:47

Ze woont er niet meer dus kan en mag ze daar zo maar niet binnen.
Bij politie aangifte doen voor welke feiten?
Diefstal zeker en vast niet want de voorwerpen zijn door haar daar achtergelaten.
Politie zal in deze zaak op die redenen niet tussenkomen.

Zij kan haar ex in gebreke stellen en hem zeggen dat de goederen die nog in het huis staan en van haar zijn - specifiek opgeven met liefst de nummers - op datum x door haar worden opgehaald.

Echter bij een verloving kunnen we hier lezen
http://www.advocaten-leuven.be/pages/ac ... asp?ID=227" onclick="window.open(this.href);return false;

j.demoor
Berichten: 10360

#3 , 20 mar 2014 08:26

“Art.577-2.§ 1. Bij ontstentenis van overeenkomsten en van bijzondere bepalingen, wordt de eigendom van een zaak die onverdeeld aan verscheidene personen toebehoort, geregeld als volgt : § 2. De onverdeelde aandelen worden vermoed gelijk te zijn...”(Burgerlijk Wetboek).

“Art.439...wordt gestraft hij die...in een door een ander bewoond huis...binnendringt, hetzij met behulp van bedreiging of...valse sleutels"(Strafwetboek 8 juni 1867).

‘Het huis is verkocht en 15 april komen de nieuwe eigenaars erin’

Het huis is dus nog niet door een ander bewoond huis.

“Art.1148.Telkens als een ernstig belang aanwezig is kan de verzegeling van de voorwerpen die tot...een onverdeeldheid behoren, worden gevorderd :1° door degenen die aanspraak maken op een recht daarin en door hun persoonlijke schuldeisers...Art.1149.De verzegeling wordt van de vrederechter gevorderd, hetzij bij verzoekschrift, hetzij bij een mondelinge verklaring, waarvan de griffier akte opmaakt. De vordering wordt gedaan op de griffie. Wanneer deze gesloten is, kan de vordering, indien de zaak uiterst spoedeisend is, worden aangeboden aan de rechter in zijn woning. In voorkomend geval maakt deze daarvan akte op...Art.1172.De ontzegeling is zuiver en onvoorwaardelijk, indien de reden van de verzegeling vervallen is en niemand zich tegen de ontzegeling verzet. Daarvan wordt melding gemaakt in het proces-verbaal. Indien zulks niet het geval is, wordt de ontzegeling gevolgd door een boedelbeschrijving, op te maken overeenkomstig de voorschriften van hoofdstuk II van dit boek, tenzij de notaris daarvan regelmatig is vrijgesteld.”(Gerechtelijk Wetboek).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Reclame

Terug naar “Huwelijk & Samenwoning”