inkoop gemeenschappelijke woning

Jos_be
Topic Starter
Berichten: 38

inkoop gemeenschappelijke woning

#1 , 26 apr 2013 17:04

Meneer en mevrouw wonen feitelijk samen in de, beiden voor de helft en in onverdeeldheid aangekochte, woning. Ze gaan uit elkaar.

Mevrouw wil de woning overnemen tegen overname van de hypotheek en terugbetaling aan meneer van het reeds terugbetaalde kapitaal.

Meneer wil liever een openbare verkoop of een schatting en inkoop door de andere partij tegen de schattingsprijs, aangezien de woning zeker in waarde is gestegen.

Mevrouw beweert dat ze de woning hoe dan ook kan inkopen tegen overname van de hypotheek en terugbetaling aan meneer van het reeds terugbetaalde kapitaal, aangezien ze een ""wettelijk" recht van voorkoop" zou hebben. "Wettelijk": geen van de documenten aankoop woning maakt gewag van een dergelijke mogelijkheid.

Meneer is wantrouwig: sinds hij zijn voornemen te kennen gegeven heeft de woning te laten schatten, zijn de vijandigheden in een hogere versnelling geschakeld. Meneer vermoedt, dat mevrouw de overname van de hypotheek net aankan, maar ook niet meer dan dat en dat er dus een partijtje blufpoker gespeeld wordt.

Hoe zit dat nu, met de inkoop gezamelijke woning bij feitelijk samenwonenden?

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Avelivloms
Berichten: 119

#2 , 27 apr 2013 10:19

Artikel 815 van het Burgerlijk Wetboek laat iedere medeëigenaar toe de openbare verkoop van het huis te vorderen.
Maar ik heb over de vereffening-verdeling tussen samenwonenden documentatie aangevraagd. Ik hou je op de hoogte!

Jos_be
Topic Starter
Berichten: 38

#3 , 18 mei 2013 11:28

Nog iemand? Eerlijk gezegd verbaast het geringe aantal antwoorden me. Dit is wellicht toch een situatie die betrekkelijk vaak voorkomt?

Reclame

wanton
Berichten: 10076
Locatie: HEIST , bij-den-berg

#4 , 19 mei 2013 20:19

De inkoop door mevrouw , dient te gebeuren aan schattingsprijs , dwz. zijn huidige waarde. Overname van hypotheek is nodig , maar terugbetaling van afgelost kapitaal is wel heel beperkt. Ik begrijp dus meneer zijn stelling : inkoop aan schattingsprijs , na aftrek van openstaand saldo van de lening. Hierdoor profiteert hij van de meerwaarde.
Ik heb gisteren gezien , ik ken morgen!
Toet-anch-Amon

Terug naar “Huwelijk & Samenwoning”