Pagina 1 van 1
Invaliditeit en echtscheiding
Geplaatst: 21 aug 2018 04:23
door Xanti68
Ik wil scheiden van mijn vrouw. Ben niet meer gelukkig met haar. Ons inkomen bestaat uit mijn invaliditeitsuitkering, kindergeld voor 3 kids, en parttime werk vrouw. Ik heb veel medische kosten. Kan de vrouw mij alimentatie vragen voor haar of de kids? Ze kan perfect fulltime werken. Kinderen zijn 15, 19 en 20 jaar. We hebben 2 jaar geleden een huis gekocht. Van de bank moet er 5 jaar in gewoond zijn of boete 25% van aankoopprijs. Ik wil haar verder in het huis laten wonen met de kinderen. Moet ze mij dan uitkopen? Graag raad aub.
Re: Invaliditeit en echtscheiding
Geplaatst: 21 aug 2018 10:05
door jefke007
Waarom mag die geen alimentatie vragen ? Zelfs als ze voltijdszou werken mag ze alimentatie voor haar kinderen vragen.
Om alimentatie te moeten betalen is geen miniuminkomen vereist
De rechter beslist o.a. ook of ze al dan niet moet uitkopen enz.
Re: Invaliditeit en echtscheiding
Geplaatst: 21 aug 2018 11:58
door Eliass
Partneralimentatie wordt quasi niet meer toegewezen. Kinderalimentatie zou mogelijk wel kunnen, maar dan moet er een reden toe zijn (verschil van inkomen, ongelijk verblijf,...)
Re: Invaliditeit en echtscheiding
Geplaatst: 21 aug 2018 16:39
door Andy1880
Mijn ex-vrouw hebben in EOT afgesproken en bevestigd bij akte ook de afspraak gemaakt dat ik 125 euro per maand onderhoudsgeld betaal voor een periode van 5 jaar.