Pagina 1 van 1

Deel huis overkopen van partner

Geplaatst: 10 mar 2016 11:50
door ters
Goedemiddag,

Even wat info alvorens mijn vraag te stellen:
Mijn vrouw en ik hebben beslist te scheiden. Aangezien we niet met ruzie uit mekaar gaan kunnen we sereen over de dingen spreken.
1 van die dingen is dus ons huidige huis dat we samen gekocht hebben in 2012.
We zijn nu in onderling overleg overeengekomen dat ik het huis zal inkopen en dat haar deel van de netto waarde is 117.000 euro.

Hoe moeten we dit nu concreet aanpakken?
Moet deze overeenkomst via een notaris gevalideerd worden met nu al bedragen in?
Of maken we nu een compromis van verkoop?
Vanaf wanneer kan ik dan naar een bank gaan en een lening aangaan om haar uit te kopen, is dit pas na de echtscheiding of bestaan er formules dat ik dit nu toch al kan gaan regelen?
Zijn er nog dingen waar ik specifiek rekeing moet mee houden?

Sorry voor de vele vragen maar ik haal mijn antwoorden liever hier dan bvb in het boek Scheiden voor dummies :)

Mvg,
Tom

Re: Deel huis overkopen van partner

Geplaatst: 11 mar 2016 11:29
door j.demoor
De wetgeving terzake staat(of stond) in art.104,9° en art.115 WIB(=Wetboek Inkomstenbelastingen) ,die thans en herhaaldelijk niet toegankelijk is op fisconet.fgov.be/ Indien dit u wel lukt dan vernam ik het graag.