Pagina 1 van 1

schulden van ex vriend

Geplaatst: 01 nov 2007 23:32
door akromah
Hallo
ik heb drie jaar een vriend gehad die bij me inwoonde,
echter niet met domicile.

Hij had schulden en kon zijn wedde niet beheren waardoor hij nooit rondkwam.
Dronk en maakte af en toe opnieuw schulden.
Ik heb alles betaald,
schulden van voor zijn periode bij mij
en schulden van tijdens zijn periode bij mij.
We hadden meer ruzie dan normaal en zijn uiteindelijk uit mekaar gegaan.
Hij had koi,
aangekocht met een maandeljkse afbetaling.
Toen hij hier vertrok,
liet hij de koi gewoon achter zonder één woord,
ja, hij kon ze moeilijk bij zijn ouders op het appartemant houden ook.
Ik betaal al die jaren de electriciteit en de onkosten van zijn vijver voor die koi.
Nu hij weg is, wil ik alles afsluiten en de koi verkopen, tenslotte kosten ze me elke dag werk, voer, water en veel electriciteit.
Ik heb ze te koop aangeboden, en er wel reakties op gekregen.
Hij zet me nu voor schut door elke eventuele koper te laten weten dat het zijn koi zijn en die bij eventuele aankoop door heling worden verkregen, gestolen goed verkopen.
Kan hij me verbieden van ze te verkopen?
Ja hij kan desnoods bewijzen dat hij ze betaalde,
maar hij liet ze achter en als ik er geen tijd, werk en geld aan besteeddde hadden ze reeds lang het loodje gelegd toch.
Kan hij ze opeisen, of ze ooit nog opeisen terwijl ik alle kosten voor de verzorging droeg en draag ?

Ik eis nu wel 2000euro van hem voor één van de zoveel deurwaarders die ik betaalde, en geld dat ik hem cash leende.
Hij mailde me zijn akkoord voor dit bedrag , in 8 termijnen,
maar NU weigert hij om iets te betalen..
Waar sta ik ?
hoe los ik dit op ?
hopend op reaktie...

groeten Akromtje

Geplaatst: 02 nov 2007 20:03
door akromah
Niemand enig idee of raad?
Sorry, maar dit is uit de hand lopend en dringend.

Geplaatst: 03 nov 2007 11:00
door j.demoor
“Art.2279.Met betrekking tot roerende goederen geldt het bezit als titel....”(B.W.=Burgerlijk Wetboek).

De kois zijn roerende goederen in uw bezit en worden dus geacht uw eigendom te zijn,tenzij bewijs van het tegendeel door uw gewezen vriend te leveren.‘bewijzen dat hij ze betaalde‘ is op zich geen bewijs van eigendom.

Zijn die kois uw eigendom dan kan u ze ook verkopen.Slaagt hij erin te bewijzen dat de kois zijn eigendom zijn dan kan u daarop een retentierecht uitoefenen tot hij uw kosten van bewaarneming en onderhoud vergoedt.

‘Hij mailde me zijn akkoord voor dit bedrag’ is een schuldbekentenis.

“Art.732.Indien een van hen het(=oproeping in MINNELIJKE SCHIKKING),zelfs mondeling verzoekt,worden de partijen bij gewone brief van de griffier opgeroepen om...te verschijnen op dag en uur door de rechter bepaald."(Ger.W.=Gerechtelijk Wetboek).
De procedure ‘minnelijke schikking’ is kosteloos.Vraag ze dus aan de griffie van het vredegerecht.

Ga volledigheidshalve naar (geconsolideerde wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in http://just.fgov.be .Klik in de balk achter ’Juridische aard’ op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts en zoek daar de nodige WetBOEKEN.

Geplaatst: 03 nov 2007 11:18
door akromah
Hartelijk bedankt meneer De Moor.

Momenteel zijn de zaken
dat hij de kois (twee) als deel van het aan mij verschuldigd bedrag ziet.
Hij mailt me dat ik de koi kan houden, en dat we daardoor 'effen' zijn.
Deze koi zijn nooit te verkopen voor het bedrag, en dat wil ik niet ook.
Ik hoef geen extra inspanning en zo te leveren om die koi te verkopen om aan mijn geld van hem te raken.
Ze zijn momenteel een extra zorg, terwijl hij blabla verkoopt en ze als de zijne opeist maar er geen cent inspanning of kost aan doet.
Ik wil gewoon ontvangen wat ik hem leende, terwijl wat ik terugeis, maar een fraktie is van wat ik hem 'leende' en wat ik aan verschillende deurwaarders, boetes en zomeer officeel betaalde om zijn ma haar inboedel alsnog te redden.
Hij redeneerde simpel, jij kan het betalen, wel doe het dan ook,
ik betaal je 'dan' wel terug.

-Kan hij de koi als deel (of volledig) van zijn zijn schuld aftrekken?
-Kan ik eventueel, als hij blijft weigeren, met de andere officieel door mij betaalde bedragen komen opdraven?
Ik wil niet de heks uithangen, maar hij kostte me meer dan 20 000euro en blijft me vernederen en slechtmaken tegen iedereen,
daardoor sta ik nu ook op mijn strepen en eis wat ik betaalde,
zeker en vast de vordering van de laatste deurwaarder en meer van in juli.

Het deel: "De kois zijn roerende goederen in uw bezit en worden dus geacht uw eigendom te zijn,tenzij bewijs van het tegendeel door uw gewezen vriend te leveren.‘bewijzen dat hij ze betaalde‘ is op zich geen bewijs van eigendom" begrijp ik niet..
-Wat is dan bewijzen dat ze jouw eigendom zijn.?
Hij betaalde die koi verder af nadat hij hier al vertrokken was,
via inhouding op zijn loon, want de verkoper van de koi is zijn werkgever, en die wil gelijk hoe, zijn centen ook zien.


Graag verdere info.
(graag in mensentaal :) )

Geplaatst: 04 nov 2007 12:20
door akromah
Graag verdere info.
(graag in mensentaal :? )


Kan niemand me dan antwoord geven in informatieve vorm,
de wetteksten mogen dan voor jullie 100% leesbaar én begrijpend zijn,
maar ik, gewone vrouw heb graag verdere uitleg bij deze wetteksten.

Sorry hoor omdat ik misschien veeleisend ben.

groeten
Akromtje

Geplaatst: 07 nov 2007 18:48
door akromah
Kan niemand me dan antwoord geven in informatieve vorm,
de wetteksten mogen dan voor jullie 100% leesbaar én begrijpend zijn,
maar ik, gewone vrouw heb graag verdere uitleg bij deze wetteksten.

groeten
Akromtje

Geplaatst: 07 nov 2007 22:05
door scorpioen
Je maakt het wel moeilijk.

Eerst vraag je of hij de kois kan opeisen, daarna wil je de koi niet houden als tegenprestatie voor de betaling die je van hem vraagt en "geen extra inspanning en zo leveren om die koi te verkopen".

Wat wil je?

Je moet die koi niet houden als betaling.

Je hebt het recht betaling in geld te eisen. Wat eis je? Die 2.000 euro die hij beloofd heeft terug te betalen. Met de e-mail die hij gestuurd heef sta je sterk. Je kan hem in verzoening laten oproepen voor de rechtbank. Als dat niet helpt: procedure met dagvaarding.

Maar een kei kan je zijn vel niet stropen. In het verleden betaalde jij de deurwaarders. Wie gaat betalen als jij de deurwaarder stuurt?

scorpioen

Geplaatst: 07 nov 2007 22:30
door akromah
Dag Scorpioen,
hartelijk bedankt voor je antwoord.
Het is in "menselijkere taal" dan gewoon een KB kopieren.

De koi wil ik niet als deel van de aflossing van zijn schulden.
Ik heb geen behoefte aan vis van 1000 euro in mijn vijvertje.
Maar elke dag dat ze hier (in een apart extra gefilterde vijver) zwemmen kosten ze me geld én werk, 4aparte pompen, waterwissels en filterspoelingen.
Hij liet ze achter in augustus, levende wezens gaan dood als je ze achterlaat en als niemand ze verzorgd, maar hij rekende erop dat ik hem wéér zou binnenrapen.
Ik vraag me dan ook af of hij ze zomaar kan achterlaten, en wanneer hij een nieuwe (naieve) vriendin heeft met vijver, of een goeie koper, of hij ze zomaar terug kan komen opeisen?

Wanneer ik vroeger meerdere keren de deurwaarder betaalde,
was dat wel om zijn ma én hem van inboedelbeslag én loonsbeslag te vrijwaren.
Elk beslag op zijn loon, zou mij onrechtstreeks toch meer geld aan hem (onderhoud) gekost hebben, nu dopt hij zn boontjes zelf maar...
Nu hoop ik maar dat hij via een dagvaarding zal kiezen voor vrijwille betaling of loonsbeslag.

Dank je,
nu concreet,
hoe start ik?
(we waren overeengekomen, 10 december 1e betaling van 250euro, dit acht maand na mekaar)

groeten
Akromtje

Geplaatst: 08 nov 2007 10:41
door scorpioen
Wat de koi betreft kan u hem aangetekend in gebreke stellen deze tegen een bepaalde datum te komen weghalen. U schrijft dan dat als hij dit niet doet u na die datum geen enkele verantwoordelijkheid meer neemt over de koi, ervan uitgaat dat hij hem niet meer wil hebben en zal verkopen.

Wat het geld betreft. Wacht af of hij in december betaalt. Zoniet, briefje schrijven naar de griffie van de rechtbank van eerste aanleg van zijn woonplaats waarbij u vraagt hem te laten oproepen in verzoening in betaling van het bedrag van 2.000 euro.

Als hij komt opdagen op die verzoeningszitting kan een akkoord genoteerd worden. Dit heeft dezelfde waarde als een vonnis. Als hij niet komt opdagen zal u hem met een gerechtsdeurwaarder moeten laten dagvaarden.

scorpioen

Geplaatst: 08 nov 2007 11:34
door akromah
Wat de koi betreft kan u hem aangetekend in gebreke stellen deze tegen een bepaalde datum te komen weghalen. U schrijft dan dat als hij dit niet doet u na die datum geen enkele verantwoordelijkheid meer neemt over de koi, ervan uitgaat dat hij hem niet meer wil hebben en zal verkopen.

Mag ik er ook een som voor 'onkosten' bijzetten?
te voldoen bij afhaling ?
Het kost me wel per dag 3 euro aan electriciteit, we hebben dat ooit samen, hij en ik, eens berekend.

Hij wil het nu gewoon laten uitdraaien dat hij de koi komt ophalen en nadien niets meer van zich zal laten horen.

Hoeveel tijd moet ik hem geven om ze te laten afhalen,
want ik wil hem persoonlijk zelf niet meer over de vloer,
tenslotte moet hij derden aanspreken want hij heeft geen vervoer of niets om ze zelf af te halen.
Kan ik hem toegang verbieden ook?

Veel vragen hé...
Maar heel hartelijk bedankt voor je hulp.

groeten
Akromtje