Pagina 1 van 1

Geplaatst: 04 jun 2007 22:32
door Billie
Een schijnhuwelijk doet zich voor wanneer minstens ??n van de huwenden welliswaar formeel zijn/haar toestemming gaf, doch geenszins tot wat het huwelijk eigenlijk voorstelt maar uitsluitend om een doel te bereiken dat totaal verschilt van het normale doeleinde van het huwelijk, namelijk een gebonden levensgemeenschap. Het is enkel de intentie op het moment van huwelijkssluiting die van belang is, een latere oprechte huwelijksbeleving is van geen tel.

Huwen uitsluitend om (gemakkelijker) van nationaliteit te veranderen is hiervan een voorbeeld.

Het gevolg van een schijnhuwelijk is de volstrekte nietigheid (met terugwerkende kracht dus) van het huwelijk. (Zie art. 146bis W. 4 mei 1999)

Geplaatst: 05 jun 2007 12:34
door j.demoor
INDIEN zou blijken dat het om een ?schijnhuwelijk? gaat dan geldt:
?Art.146bis.Er is geen huwelijk wanneer, ondanks de gegeven formele toestemmingen tot het huwelijk, uit een geheel van omstandigheden blijkt dat de intentie van minstens ??n van de echtgenoten kennelijk niet is gericht op het totstandbrengen van een duurzame levensgemeenschap, maar enkel op het bekomen van een verblijfsrechtelijk voordeel dat is verbonden aan de staat van gehuwde.Art.184.Tegen elk huwelijk dat is aangegaan met overtreding van de bepalingen van de artikelen...146bis...kan worden opgekomen door de echtgenoten zelf, door allen die daarbij belang hebben en door het openbaar ministerie.?(Burgerlijk Wetboek).

Ga volledigheidshalve naar (geconsolideerde wetgeving) onder Belgisch Staatsblad in http://just.fgov.be .Klik in de balk achter ?Juridische aard? op het omgekeerd driehoekje uiterst rechts en zoek daar de nodige WetBOEKEN.