scheiding

sijalot
Topic Starter
Berichten: 15

scheiding

#1 , 23 jul 2012 13:56

Ik ben sinds een paar maand van miojn man weg ,werd psychisch gemanipuleerd
en kon daar niet meer verder leven ik ging er volledig onderdoor.
Voor ik bij hem wegging moest ik van hem een papier tekenen voor de onkosten
die ik die maand nog had gemaakt ik moest hem nog 612 euro betalen.
Ik heb die kosten nog steeds niet betaald en ben dat ook niet van zin ,
ik heb ook alle dagen gewerkt ,hij had zelfs mijn bankkaart geblokkeerd
kon niks meer afhalen zelfs geen boodschappen doen.
nu is hij steeds aan het dreigen dat hij verdere stappen zal ondernemen
wat moet ik doen ? :?:

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
j.demoor
Berichten: 10360

#2 , 25 jul 2012 08:39

“Art.213.Echtgenoten zijn jegens elkaar tot SAMENWONING verplicht; zij zijn elkaar getrouwheid, hulp en bijstand verschuldigd.(Burgerlijk Wetboek=B.W.).

‘Ik ben sinds een paar maand van miojn man weg’ waaruit ik afleid dat ‘man’ = ‘echtgenoot’.

“Art.223.Indien een der echtgenoten grovelijk zijn plicht verzuimt,beveelt de vrederechter, op verzoek van de andere echtgenoot, dringende voorlopige maatregelen betreffende de persoon en de goederen van de echtgenoten en de kinderen. Hetzelfde geschiedt op verzoek van een der echtgenoten, indien de verstandhouding tussen hen ernstig verstoord is.”(Burgerlijk Wetboek).

De vrederechter kan ONDER MEER de samenwoningsplicht opschorten en een gebruiksregeling treffen inzake het huis en inboedel. Hij kan tevens een onderhoudsuitkering toekennen aan echtgeno(o)t(e) en kinderen. Hij kan ook een regeling treffen inzake de gemeenschappelijke spaargelden.

Zie verder art.1253ter Gerechtelijk Wetboek;Ga naar de griffie van het Vredegerecht en vraag daartoe een papieren formulier. Desnoods kopieert u de tekst van art.1034ter Gerechtelijk Wetboek en gebruikt u deze als invulformulier,mits omzetting in briefvorm. U kan dit verzoekschrift in principe indienen zonder advocaat.
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

defoo
Berichten: 171

#3 , 25 jul 2012 16:13

stap naar de vrederechter dus en liefst zo snel mogelijk.
Dit kan u zonder advocaat doen maar dat raad ik u in dit geval af.

Reclame

Terug naar “Echtscheiding”