#2 , 09 sep 2011 17:59
Hier een soortgelijk scenario meegemaakt, het kan dus mss als vingerwijzing gelden:
- Over TWEE JAREN spreidde de notaris enkele bijeenkomsten, deze resulteerde telkens in een dactylo uurtje, waarbij ieders bezwaren (die reeds eerder waren uitgewisseld)
in een voorlopige notarisstaat werden gegoten.
- Wanneer er een half jaar overgaat alvorens een partij een beheersrekening overmaakt, wordt daar niet aan getild.
Notaris doet achteraf ook geen moeite om deze even te checken, tegenover datgene dat deze zou dienen te staven.
- Na verloop van twee jaren verklaart de boedelnotaris zich onbevoegd om uitspraak te doen,
over discussie-punten die; reeds van bij aanvang op de tafel werden gebracht(!), en die het geheel van de onmin vormen.
(Uiteraard dat dit gepaard ging met het duidelijk stellen van de notariskosten.)
- Hierop werd de notarisstaat teruggezonden aan de rechtbank, met o.a. het NIET vermelden van een aantal gestelde vorderingen...
- de rechtbank stelt in haar vinnis vervolgens: "Alle betwistingen werden voorafgaandelijk voorgelegd aan de boedelnotaris"
(deel staan echter niet vermeld in de staat!)
- uiteindelijk velt de rechtbank een vonnis dat tal van beoordelingen door de notaris frapant verwerpen, en
vordert zij het heropenen van de debatten vier maanden later.
Persoonlijk besluit:
1. Dat een notaris blijkbaar zijn nek niet durft uitsteken, ondanks hiertoe voldoende stavingstukken aanwezig zijn.
2. Dat het hem goed uitkomt dat procedures als deze hellelange doorloop tijden kennen, hij hoeft geen knopen door te hakken, en dient aldus ook geen verantwoordelijkheid te nemen, maar verdient gelijktijdig met de advocaten, met wat tekstverwerking hopen aan de onmin van beide partijen (dit lastens de kinderen)
De enige weg om de notaris te dwingen tot vooruitgang, lijkt erin te bestaan van te eisen dat hij zijn notarisstaat opmaakt ten behoeve van de teruggave aan de rechtbank.
Echter daar krijgt u de advocaten allicht tegen, die u onder het mom van minnelijke schikkingen, willen tegenhouden om deze termijn van verdienen te zien inkorten.
Een notaris mag proberen te bemiddelen tussen de partijen, er is echter de wet waaraan dient te worden gehouden.
Hoe u dat beschouwd, dat maakt hierin (blijkbaar) niets uit.
U kan wel intresten vorderen op de bedragen die vastzitten in de vereffening en verdeling,
van zodra deze in uw voordeel zijn; zal tegenpartij mogelijk wat inschikkelijker blijken om samen vooruitgang te boeken.