Pagina 1 van 1

afrekening van voor de scheiding

Geplaatst: 14 jun 2011 19:38
door Yvon
Mijn advocaat zegt dat beide ex-partners bij de vereffening/verdeling nog verantwoording verschuldigd zijn voor de periode voor de datum van de echtscheiding, bij mij 3 jaar.

Over welke periode is er dan verantwoording verschuldigd?
Diefstallen tussen echtgenoten zijn niet strafbaar, maar hoe zit het dan met verduistering?
Ik kan aantonen dat mijn ex gedurende 2 jaar meer dan 50.000€ versast heeft naar een eigen rekening vanop mijn rekening waarop hij volmacht had. Kan daar nog iets aan gedaan worden, is dit een voorafname ?

Enig idee?

Re: afrekening van voor de scheiding

Geplaatst: 16 jun 2011 10:30
door j.demoor
Ik ga ervan uit dat u getrouwd was onder het wettelijk stelsel.

“Art.1278...Ten aanzien van de echtgenoten, wat hun goederen betreft, werkt het (=echtscheidingsvonnis E.O.O.) terug tot op de dag waarop de vordering is ingesteld...”(Gerechtelijk Wetboek=Ger.W.).
“Art.1304...Ten aanzien van de goederen van de echtgenoten heeft de beslissing(=E.O.T.-vonnis) echter gevolg vanaf het proces-verbaal opgemaakt ter uitvoering van artikel 1292(=1e verschijning)...”(Ger.W.).

De vereffening-verdeling dient dus bekeken op voornoemd moment,met toepassing van art.1432-1450 Burgerlijk Wetboek. Een ‘eigen’ rekening vóór en op dat moment blijft ‘gemeenschappelijk’ vermogen

Re: afrekening van voor de scheiding

Geplaatst: 17 jun 2011 12:51
door Yvon
Ik heb wel weet van art GW 1278, maar mijn vraag was of er ook nog kan rekenschap gevraagd worden over daden van voor die datum maar waarbij met feitelijk gescheiden was. Daden zoals verduistering of vernieling?

Re: afrekening van voor de scheiding

Geplaatst: 19 jun 2011 02:58
door lucgescheiden
Zolang er niet verdeeld is, bestaat er een gemeenschappelijk vermogen.
De vereffening en verdeling gebeurd op basis van wat er op het ogenblik van de inleiding van de scheiding aan gemeenschappelijk vermogen bestaat,
wel verhoogd met de vruchten op dit vermogen tot de effectieve verdeling.... waar het o.a. aan u is om het gemeenschappelijke vermogen uit te klaren.