Pagina 1 van 1

vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheiding

Geplaatst: 28 mar 2011 20:30
door nephilim
hallo, een concrete situatie
een vrouw heeft 14 jaar geleden een huis gekocht, daarna getrouw zonder contract. de lening en huis staan op haar naam.
ze trouwt en de echtgenoot betaalt mee in de lening.
5 jaar geleden wordt de woning wat verbouwd en wordt een nieuwe lening aangegaan. hiervoor doet de vrouw een schenking voor 1/100ste vd woning aan de echtgenoot en komt de lening op beiden te staan.
de vrouw heeft de schenking van 1/100 terug ingetrokken bij de notaris zonder medeweten van de echtgenoot en begint een scheiding omdat de man drinkt en met een andere vrouw aanhoudt.

moet de vrouw iets terug betalen aan de echtgenoot voor de lening die hij heeft mee helpen afbetalen?
of kan dit gezien worden als een bewoningsvergoeding?

merci

Re: vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheid

Geplaatst: 15 apr 2011 18:55
door nephilim
niemand?

Re: vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheid

Geplaatst: 15 apr 2011 19:48
door Turaki
Indien gehuwd zonder contract, wordt alles wat daarna aangekocht wordt, en aan gelden ontvangen, eigendom van beiden. Nieuwe lening staat op beider naam, en de man is daarna eigenaar van de woning voor een waarde van de helft van de nieuwe lening.
Indien er geen contract (of ander papier) bestaat waarin staat dat de man dit deel van de lening betaald als huur of bewoningsvergoeding, heeft hij hier recht op.

Re: vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheid

Geplaatst: 19 apr 2011 16:48
door moonlady
als je een eigen huis hebt voor het huwelijk; en je huwt zonder contract; dan breng je gans het huis in de huwelijksgemeenschap en is het huis voor de helft van de vrouw en voor de helft van de man. als je huwt met scheiding van goederen of met een huwelijkscontract waarin vermeld staat dat de woning van mevrouw dient te blijven dan is het een andere situatie. zonder huwelijkscontract => gemeenschap van goederen

Re: vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheid

Geplaatst: 19 apr 2011 18:27
door Lightning
moonlady, uw uitleg klopt niet. Een huis dat eigen was VOOR het huwelijk blijft ook eigen bij een huwelijk zonder huwelijkscontract (= wettelijk stelsel).

Re: vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheid

Geplaatst: 22 apr 2011 16:31
door nephilim
ja, dat had ik ook wel gedacht hoor

Re: vraag ivm bewoningsvergoeding en eigendom bij echtscheid

Geplaatst: 22 apr 2011 18:48
door Franciscus
De man heeft enkel de lening betaald dat geeft geen recht op het eigendom .... of de akte van eigendom moet gewijzigd zijn maar dat zal wel niet.
Net hetzelfde als men de lening van een auto zou betalen die op naam staat van een derde ( factuur en inschrijving vb) dan is de auto niet van u hoor.