Pagina 1 van 1
inboedel!!
Geplaatst: 20 jan 2011 10:56
door Günther
Beste,
Samen met partner huis verkocht en inboedel verdeeld. Nu, een jaar, later eist ze plots een aantal meubelstukken op die we samen aangekocht hadden. Kan dit nog??? Lijkt me vreemd aangezien we elks met een deel van de inboedel al jaren andere huizen hebben betrokken. Maar tja, je weet nooit in dit apenland.
Bedankt voor het antwoord!!
Re: inboedel!!
Geplaatst: 21 jan 2011 11:30
door Günther
Niemand enig idee of tenminste een gelijkaardige ervaring?
Re: inboedel!!
Geplaatst: 23 jan 2011 19:50
door lucgescheiden
Werd er iets op papier gezet bij de verdeling? tekenden beide partners bv dat de inboedel netjes verdeeld werd?
Re: inboedel!!
Geplaatst: 24 jan 2011 11:23
door Günther
Nee, er werd niks getekend bij de verdeling. Dat deden we onderling. Nadien werd er bij de notaris wel getekend dat de roerende goederen werden verdeeld en dat beide partijen "de notaris ontslagen van een boedelverdeling". Er staat ook in dat de partijen later nog een boedelbeschrijving kunnen vragen. Maar tja, nu het huis leeg is.........????
Re: inboedel!!
Geplaatst: 24 jan 2011 19:42
door lucgescheiden
U zegt het zelf, er werd bij de notaris getekend dat de roerende goederen werden verdeeld.
Dit zal waarschijnlijk ook zo geregistreerd zijn door de notaris.
Ik zou zeggen lees de definitieve staat van de notaris er eens op na.
Als beiden getekend hebben, als de verdeling vervolgens ook werd gehomologeerd door de rechtbank, dan is er nog weinig verhaal, denk ik.
U kan moeilijk beginnen procederen over iets; waarover eerst een akkoord werd tekend.
Re: inboedel!!
Geplaatst: 26 jan 2011 11:36
door Günther
Beste lucgescheiden,
Nu hoor ik van een medewerkster van het betreffende notariaat het volgende: elke partij zou nu onder ede moeten zweren welke roerende goederen door wie werden meegenomen.
Dat vind ik echt vergaan hoor! Maar bedankt voor uw antwoord. Mijn insziens: getekend is getekend.
Groeten
Re: inboedel!!
Geplaatst: 26 jan 2011 17:55
door lucgescheiden
Mijn inziens zal de eed pas worden afgenomen, als er een vermoeden is dat; er bepaalde zaken uit de vereffening en verdeling werden gehouden.
Waarschijnlijk registreerde de notaris dat de verdeling gebeurde zonder opleg van één van beide?
Het aftekenen van de notarisstaat, zal dan gelden als een officiële afgelegde verklaring, mijn inziens.