Pagina 1 van 1

Kinderalimenatie wanneer ex partner geen inkomen heeft

Geplaatst: 09 jan 2011 21:38
door Bénédicte
Hallo,

Mijn vriend heeft 2 kinderen uit het huwelijk met zijn ex partner. De kinderen verblijven voltijds bij mijn vriend met een bezoeksregeling voor de moeder (die ze nauwelijks nakomt maar dit terzijde). De moeder heeft nooit gewerkt maar bij de echtscheiding is toch overeen gekomen dat mijn vriend geen partneralimentatie (onderhoudsgeld) hoefde te betalen aan zijn ex. Zij heeft ook nooit alimentatie betaald voor de kinderen.
Intussen is de werksituatie van mijn vriend veranderd en worden ook de kinderen ouder, gevolg: het inkomen voldoet niet meer.
Ik weet dat beide ouders verplicht zijn de kinderen financieel te ondersteunen, maar wat als de ex partner die de alimentatie zou moeten betalen geen inkomen heeft?
M.a.w.: kan mijn vriend aanspraak maken op alimentatie voor de kinderen? Of kan zijn ex nog steeds aanspraak maken op onderhoudsgeld, ook al draagt zij financieel niets bij aan de kinderen?

Alvast bedankt.

Re: Kinderalimenatie wanneer ex partner geen inkomen heeft

Geplaatst: 10 jan 2011 21:01
door jeanpaul
beste
ik moet zelfs 3500 euro al aan achterstallige onderhoudsgelden krijgen van mijn ex vriendin
en wetend dat ze maar 70 euro per maand moet betalen
dat wil zeggen dat ze al serieus wat jaartjes achter staat
nu is er via rechtbank een schuldbemiddellaar aangewezen,en dacht ik mooi men geld in stukjes te kunnen krijgen
maar madam heeft praktisch niks inkomen en 32 schuldeisers
ze is getrouwd met een andere vent waarmee ze samen die schulden hebben
die worden gedaan via bemiddelling wat ik niet normaal vind
ik vind dat een kind op de 1 ste plaatst moet komen,en zo is het ook via de wet
maar blijkbaar als hij weigerd te betalen omdat het zijn kind niet is,dan moet het van haar loontje af,en daar kunnen ze niks van afplukke vermits ze niets heeft
dus als iemand mij ook raad kan geven,ik kan het ook best gebruiken

Re: Kinderalimenatie wanneer ex partner geen inkomen heeft

Geplaatst: 11 jan 2011 19:19
door lucgescheiden
Als je scheidt, dan wordt de waarde van het huis door twee gedaan, ook al heeft één van beide partners er geen klop aan bij gedragen en er evenmin iets in investeerde. Er wordt nu éénmaal vanuit gegaan dat de andere partner wel op een andere manier een bijdrage zal geleverd hebben.

Verder worden ook schulden als gemeenschappelijk gezien...

Ik vermoed dat dit bij samen-woners, niet anders is.
Deze redening doortrekkende, stel ik me de vraag, of; het zich voordoenend als onvermogend, niet snel zal doorprikt worden door een rechtbank??