Pagina 1 van 1

Hobby

Geplaatst: 21 jan 2022 10:53
door BrendaV
Hallo,

Ik had graag even geweten hoe andere mensen dit doen als er geen akkoord gevonden wordt tussen de ouders over een hobby.
Het vonnis zegt dat de moeder de kosten niet te hoog mag laten komen en dat de papa zijn financiƫle verantwoordelijkheid moet nemen tov de hobby.
Gaat over een hobby waar de papa niet mee akkoord is en ook al heeft aangegeven voor de dochter werd ingeschreven. De kosten voor 3 maanden bedragen intussen 350 euro en hier zal het niet bij blijven. Nu wordt er gedreigd om een deurwaarder te sturen omdat de papa die kosten niet kan betalen. Iemand ervaring mee?

Re: Hobby

Geplaatst: 21 jan 2022 11:39
door Drone
afgaand op wat men broer in het verleden meemaakte;

een deel hangt af van wat de "hobby" juist inhoud en wat er (al dan niet via de rechtbank) overeengekomen werd met de moeder.

als de moeder toch doorzet goed wetende dat de vader financieel niet kan bijdragen voor een (te dure) hobby, dan staat zij zeer zwak mocht dit voor de rechtbank komen.

er is immers een groot financieel verschil tussen voetbal en paardrijden als hobby.

zonder een vonnis met vastgelegde uitspraken van de rechtbank kan een deurwaarder niks doen

Re: Hobby

Geplaatst: 21 jan 2022 14:27
door BrendaV
De hobby is wielrennen, gaat hier niet enkel over inschrijvingsgeld bij een club maar kledij, verzekering, teambuildingweekend,... noem maar op. Vader heeft duidelijk laten weten dit niet te kunnen betalen en voorstel gedaan om recreatief te fietsen ipv bij een wielerclub. Moeder houdt hier echter geen rekening mee en blijft maar dreigen. Vader is wel akkoord dat de zoon een hobby mag doen maar is het niet zo dat beide ouders akkoord dienen te zijn? Iedere vorm van overleg wordt telkens weggeveegd door de moeder.

Re: Hobby

Geplaatst: 21 jan 2022 14:41
door LeenW
Dit is meer dan een hobby. Sporten in teamverband is zeer belangrijk voor kinderen, zowel op vlak van gezondheid als van sociale relaties. De vader gaat het zeer moeilijk hebben in de rechtbank op zijn weigering te verdedigen.