Achtergrond:
mijn partner was 3 maanden zwanger toen haar ex ( biologische vader van het kind) haar verliet na een jaar lange relatie.
Vervolgens is hij nooit mee naar een gynaecoloog afspraak gegaan en toonde nooit interesse. 5 maand later had hij een nieuwe partner die al reeds en kind had en 1 maand later werd zijn nieuwe partner opnieuw zwanger. Dit kind heeft hij erkend. 1 jaar later kreeg hij nog een kind die hij alsook heeft erkend. Nu is mijn plus zoontje 3 jaar en heeft hij 2 half broers die erkend zijn door zijn biologische vader terwijl mijn plus zoontje de naam van zijn moeder draagt. Ik ben 2 jaar in het leven van mijn plus zoontje. ik heb hem opgevoed, zijn eerste stapjes gezien, dus eigenlijk het goeie en het slechte meegemaakt. Nu sinds 3 maanden is zijn papa terug wat in zijn leven in de vorm van om de 2-3 weken is een berichtje sturen of te bellen, en toont zo goed als geen interesse in zijn eerst geborenen en verteld tegen mijn plus zoontje, die mij als zijn papa ziet en zo ook benoemd dat ik niet zijn papa ben en hij wel.
Vraag:
1) In hoe verre heeft de mama het recht om hem het zien/horen van haar zoontje te ontnemen
2) Welke plichten heeft de mama naar de biologische vader toe in deze situatie
3) Welke rechten heeft de biologische vader nu over het kind
4) als wij verdere juridische stappen ondernemen is er dan een kans dat ik hem zou kunnen erkennen of dat de mama zich niet het verplichting gevoel heeft om contact te behouden en hoe groot is deze kans ?