Dit forum is geen vervanging voor professioneel juridisch advies. Raadpleeg steeds een erkend raadsman of vakspecialist. De redactie van dit forum is niet aansprakelijk voor eventuele schade die zou voortvloeien uit berichten geplaatst op dit forum. Lees onze forum-regels. Is dit uw eerste bezoek ? Lees dan even onze handleiding.
wakwarius
Topic Starter
Berichten: 7

vestiging zetel VME in het appartementsgebouw

#1 , 5 maand 3 weken geleden (18 mei 2018 12:45)

Het BW stelt dat de zetel van een Vereniging van mede-eigenaars verplicht in het gebouw gevestigd moet zijn. Ik ben mede-eigenaar , alleenstaande, en eigenaar van een appartement met 2 kamers. Waarvan dus maar 1 privé gebruikt wordt. Kan de tweede verhuurd worden aan de VME voor vestiging zetel ? Is de huuropbrengst belastbaar ?

mava105
Berichten: 16039
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#2 , 5 maand 3 weken geleden (18 mei 2018 16:12)

Voor de zetel van de VME heb je toch geen kamer nodig, hooguit een PC, een tafel en een classeur.

wakwarius
Topic Starter
Berichten: 7

#3 , 5 maand 3 weken geleden (18 mei 2018 17:44)

Een aparte ruimte om de nodige apparaten onder te brengen, en een tafel of bureau en zitplaats(en) om mede-eigenaars in de mogelijkheid te stellen documenten in te kijken is toch het minimum ?

Reclame

mava105
Berichten: 16039
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#4 , 5 maand 3 weken geleden (18 mei 2018 20:10)

Hoeveel kavels telt het gebouw?

Thomas Morus
Berichten: 1461
Juridisch actief: Nee
Locatie: Utopia

#5 , 5 maand 3 weken geleden (18 mei 2018 22:00)

wakwarius schreef:Een aparte ruimte om de nodige apparaten onder te brengen, en een tafel of bureau en zitplaats(en) om mede-eigenaars in de mogelijkheid te stellen documenten in te kijken is toch het minimum ?


Die zaken gebeuren in het kantoor van de syndicus.
De wet legt geen ontvangstruimte op in het gebouw zelf.
De "zetel" moet niet letterlijk worden opgevat!!!
Mooie woorden zijn niet altijd waar en ware woorden zijn niet altijd mooi.
Verschil trolleybus en politicus: een trolleybus stopt als ze de draad kwijt is.

wakwarius
Topic Starter
Berichten: 7

#6 , 5 maand 3 weken geleden (22 mei 2018 16:37)

gebouw = 20 kavels. Syndicus is mede-eigenaar.

mava105
Berichten: 16039
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#7 , 5 maand 3 weken geleden (22 mei 2018 20:19)

wakwarius schreef:gebouw = 20 kavels. Syndicus is mede-eigenaar.

Dan moet hij een ruimte bij hem thuis voorzien

denlowie
Berichten: 11126
Juridisch actief: Nee

#8 , 5 maand 3 weken geleden (22 mei 2018 21:29)

En niet vergeten een zetel daar te zetten.
Als er één deur dicht gaat, gaat er een andere open.

adsummam
Berichten: 247

#9 , 5 maand 3 weken geleden (23 mei 2018 12:01)

B.W. Art. 577-8 § 4 6 °


Belangrijkste attribuut op de ”zetel” : een aparte brievenbus voor de VME.

Normalerwijze gesproken hoort de ME, in het bezit van deze sleutel, dan ook de nodige documenten te bezitten om te tekenen voor ontvangst van een aangetekende zending.

Thomas Morus
Berichten: 1461
Juridisch actief: Nee
Locatie: Utopia

#10 , 5 maand 3 weken geleden (23 mei 2018 13:51)

Hm... Storm in een glas water.
Correspondentie moet ook naar de syndicus worden gestuurd.
Mooie woorden zijn niet altijd waar en ware woorden zijn niet altijd mooi.
Verschil trolleybus en politicus: een trolleybus stopt als ze de draad kwijt is.

adsummam
Berichten: 247

#11 , 5 maand 2 weken geleden (25 mei 2018 20:05)

55 vragen en antwoorden voor de syndicus
Peter Leysele, Katia Pszenniczko Uitgeverij Kluwer
ISBN : 978-90-4652-889-1
Blz.108
25. MOET DE VERENIGING VAN MEDE-EIGENAARS IN HET GEBOUW OVER EEN POSTBUS BESCHIKKEN, OF KAN ZIJ ENKEL EN ALLEEN OP HET ADRES VAN HAAR SYNDICUS WORDEN BEREIKT OF WORDEN AANGESPROKEN ?

Ja, de Vereniging van Mede-eigenaars dient in het gebouw of groep van gebouwen wel degelijk over een postbus beschikken. De wet voorziet dit kristalhelder binnen artikel 577-5 § 1, 2° van het Burgerlijk Wetboek. Dit artikel stelt dat de Vereniging van Mede-eigenaars haar zetel in het gebouw of groep van gebouwen moet hebben.
………
Uit voormelde volgt dus dat derden de VME altijd op dit adres moeten kunnen bereiken of moeten kunnen aanspreken.

wakwarius
Topic Starter
Berichten: 7

#12 , 5 maand 2 weken geleden (27 mei 2018 14:10)

Oké wat de brievenbus betreft. Dat is duidelijk. Maar wat als een mede-eigenaar, bijvoorbeeld iemand die niet in het gebouw woont, wenst documenten in te kijken, nota's te nemen, kopies te maken , van het postinterventiedossier, of van offertes en andere documenten p.e. i.v.m. renovatiewerken en zo, of om 't even wat , dat met de gemene delen te maken heeft. Daarvoor is toch een soort (kantoor)ruimte noodzakelijk ? Stel : de mede-eigenaar-syndicus stelt die ruimte ter beschikking in zijn privé-appartement. Dan heeft hij daarvoor toch recht op een vergoeding door de VME, m.i ?

mava105
Berichten: 16039
Juridisch actief: Nee
Locatie: Regio Leuven

#13 , 5 maand 2 weken geleden (27 mei 2018 15:28)

Als je die ruimte wil aanrekenen bij de mede-eigenaars, zal je uw inkomsten als syndicus ook moeten aangeven aan de fiscus, en is het sop dan nog de kool waard

Thomas Morus
Berichten: 1461
Juridisch actief: Nee
Locatie: Utopia

#14 , 5 maand 2 weken geleden (27 mei 2018 16:50)

Niemand kan verplicht worden syndicus te zijn zonder vergoeding.
Dus als TS geen syndicus meer wil zijn als hij geen vergoeding krijgt voor zijn "zetel"
dan stopt hij simpelweg mee.
Mooie woorden zijn niet altijd waar en ware woorden zijn niet altijd mooi.
Verschil trolleybus en politicus: een trolleybus stopt als ze de draad kwijt is.

Edgar W.
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Heb je nog bijkomende vragen? Kijk even op Jureca.be voor snel & betaalbaar juridisch advies!

Terug naar “Mede-eigendom & Nabuurschap”