Ik heb een buitenlandse bankrekening (https://www.kraken.com/) waarmee ik bitcoins kan kopen. Die buitenlandse bankrekening moet ik aangeven bij het centraal aanspreekpunt van België.
Tot zover ben ik mee. In mijn belastingsaangifte moet ik deze rekening ook vermelden. Maar moet ik ook iets vermelden van de transacties die ik doe? Aankoop, verkoop bitcoins en andere cryptocurrencies? Het is nu niet dat ik er actief op trade maar af en toe doe ik wel een transactie (4 per maand gemiddeld).
Ik heb ook een rekening bij lynx en daar kan ik gewoon het jaaroverzicht afprinten en bijvoegen. Dat is nog vrij simpel. Als ik dat doe voor de cryptocurrencies dat wordt ze bij financiën helemaal zot denk ik.
Daarnaast heb ik nog een account op poloniex (https://poloniex.com/) een bitcoin exchange. Hier is zelfs geen rekening nummer van. Je kan hier adressen aanmaken om je bitcoins te storten eventueel te ruilen voor andere cryptocurrencies. Technisch gezien is dit zelfs geen rekening niet? Want ik zie niet direct hoe ik deze moet aangeven.
Ik heb ook een rekening bij lynx en daar kan ik gewoon het jaaroverzicht afprinten en bijvoegen. Dat is nog vrij simpel.
Iemand raad?