Pagina 1 van 1

Woonstvergoeding

Geplaatst: 15 mei 2015 14:05
door Quartier
Beste forumleden,

Ik heb een vraagje over mijn belastingsaangifte voor AJ 2015:

Mijn vriendin en ik (per 01/01/2015 feitelijk samenwonend) hebben een huis gekocht in 2014 en de akte is verleden voor eind 2014. Verdeling 50/50

We konden de woning echter pas betreden per 01/04/2015, vermits de vorige eigenaars hun nieuwe woning nog niet klaar was. Dit is zo opgenomen in de akte, dus qua voorwaarden voor de 'oude' woonbonus is dit ok. Onze schuldsaldoverzekering kunnen we volledig 'inbrengen', vermits we nog geen aflossingen ivm de lening hebben gedaan in 2014.

Tot 01/04/2015 woonden we dus nog in ons huurappartement (wij zijn niet de eigenaar van dit app). De vorige eigenaars betaalden ons een woonsvergoeding vanaf het verlijden van de akte (11/12/2014) tot 01/04/2015.

Graag had ik geweten of we die woonstvergoeding moet inbrengen als "huurinkomsten"? Uiteraard pro rata 2014 en dan voor de aangifte van volgend jaar voor de periode tussen 01/01/2015 - 31/03/2015

Alvast bedankt voor jullie deskundige hulp.

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 15 mei 2015 14:53
door Turaki
Dient woonstvergoeding niet via registratie van verkoop belast te worden?

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 15 mei 2015 15:15
door Quartier
Bedoel je hier mee dat de woonstvergoeding gezien wordt als een korting op de aankoopprijs?

De combinatie van mijn enorm beperkte taxkennis en de eerste keer dat ik iets moet invullen met betrekking tot een aangekochte woning, maakt het er niet makkelijker op

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 15 mei 2015 15:17
door Turaki
Bedoel je hier mee dat de woonstvergoeding gezien wordt als een korting op de aankoopprijs?
Klopt, normaal moet de notaris dit mee hebben verrekent in de registratierechten die jullie hebben betaald.

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 15 mei 2015 18:54
door Xenophon
Bedoel je hier mee dat de woonstvergoeding gezien wordt als een korting op de aankoopprijs?
Klopt, normaal moet de notaris dit mee hebben verrekent in de registratierechten die jullie hebben betaald.
Weer iets bijgeleerd....is bij mij indertijd niet gebeurd, stond nochtans in de akte expliciet vermeld als 'verblijfsvergoeding', met de duur erbij vermeld + een clausule dat het niet ging om huur en dat ik het pand na verstrijken van de periode stante pede mocht laten leegmaken indien nodig. Maar bon, ik heb de inkomst ook niet aangegeven 8_)

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 15 mei 2015 19:14
door Sirkii
mocht de verkopende eigenaar GEEN bezettingsvergoeding betalen dan zou de notaris op een fictieve bezettingsvergoeding registratierechten moeten aangerekend hebben. Daar de verkopers je een bezettingsvergoeding (ter grootte van de huurwaarde van het huis) betalen is dit een gewoon particulier huurinkomen (tenzij de verkoper onkosten inbrengt)

De akte is op 11 december verleden. Je moet dus 1/12e van het KI van een eigen huis declareren. Net alsnof het huis niet (particulier) verhuurd was.

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 18 mei 2015 11:14
door Quartier
Ok, bedankt voor jullie deskundige uitleg.

Dit heeft genoeg duidelijkheid voor mij geschept.

Re: Woonstvergoeding

Geplaatst: 23 okt 2017 11:31
door Annemieken
Hallo

Bij niet feitelijk samenwonen/niet gehuwd maar wel als koppel gezamelijk huis gebouwd... man is er gaan inwonen maar vrouw heeft haar bedacht en nooit adres gewijzigd om in nieuw huis in te trekken.
Ze heeft er dus nooit gewoond.

Man heeft nooit in die 3 jaar een schrijven ontvangen hiervoor.... heeft ze amper nog gehoord tot over 2 maand omdat ze huis wou verkopen.
Huis is een maand geleden verkocht worden en nu vraagt ze via advocaat woonsvergoeding met terugwerkende kracht.

Dus in feite nooit samen gewoond... hij heeft altijd gehoopt dat ze haar ging bedenken en toch nog bij hem zou intrekken.

Kan dan na ca 3 jaar door haar, de ex-partner, een woonsvergoeding aangevraagd worden?