Pagina 1 van 1

enige woning

Geplaatst: 25 nov 2014 23:58
door jurgenzwijndrecht
wij zijn reeds van 91 in het bezit van een chalet in het waalse gedeelte van het land. Deze chalet staat op mijn naam en op naam van mijn ex echtgenote. De chalet is onze eigendom maar de grond waar deze constructie op staat huren wij. Er is een huurovereenkomst opgesteld . Echter wij betalen ook de kadastrale kosten op de grond en ook taxen op tweede verblijf.
verder staat de chalet in een gebied dat omschreven wordt als "immodiable"...... De constructie bestaat volledig uit hout heeft een opppervlakte van ongeveer 60m² en is niet aangesloten op welke nutsvoorziening dan ook en wordt enkel voor eigen vakantieverblijf gebruikt. en is opgezet zonder bouwvergunning in 1965
Nu stelt zich het volgende :
In 2013 heb ik een woning aangekocht voor nog gebruik te kunnen maken van de woonbonus. Ik heb bij de acte het zogenoemde klein beschrijf betaald. Dit kon omdat het KI dat toeliet en het mijn enige eigen woning betrof.
Echter nu bij mijn eerste aangifte gaat de belastingsdienst ervan uit dat de houten constructie beschouwd wordt als woning en ik dus geen gebruik kan maken van enige eigen woning en zodoende de woonbonus vervalt. Mijn ex heeft echter in 2012 ook een wonning gekocht en zij kan wel gebruik maken van enige eigen woning ondanks de chalet op ons beider namen staan!

nu kan je veel begrippen vinden voor woning maar wat is de enige echte juridische term?
Is er een mogelijkheid om toch gebruik te maken van de woonbonus onder de term van naakte eigendom?

graag jullie reacties?

jurgen

Re: enige woning

Geplaatst: 26 nov 2014 11:51
door wanton
Eerst en vooral : de twee aangiftes op mekaar laten afstemmen.
Ook : voor een naakte eigendom heeft men géén recht op de woonbonus. Wel voor volle eigendom of vruchtgebruik.