Pagina 1 van 1
kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:06
door prince1999
ik ben aan 't verbouwen en er heeft iemand m'n dak gemaakt en factuur uitgeschreven hiervoor, maar nu hoorde ik dat hij wel een BTW-nummer heeft wat actief is maar dat hij z'n werken helemaal niet aangeeft bij de belastingdienst, dus ook geen belastingen afdraagt.
kunnen ze bij mij de BTW alsnog komen vorderen dan voor de werken die hij bij mij uitgevoerd heeft?
omdat ik al een sociale lening heb maak ik me hier toch wel zorgen over, want ik kan het geld niet zomaar missen.
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:28
door denlowie
Als je een factuur heeft dan is hij verantwoordelijk voor deze factuur.
Maar een klein vraagje hoe kan jij weten of hij zijn werken aangeeft of niet aangeeft, werk je op de BTW soms??
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:37
door LeenW
Simpel, hebt u btw betaald?
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:43
door prince1999
ja, ik heb BTW op de factuur betaald
en hij geeft ze niet aan, dat is mij heel duidelijk verteld door de boekhouder die hier al problemen mee heeft gehad met andere klanten. als ik op de BTW werkte zou ik die vragen hier niet hoeven te stellen denk ik
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:44
door LeenW
U hebt een factuur met btw, deze btw is betaald (hou betalingsbewijs wel bij). Uw verantwoordelijkheid eindigt hier, de problemen zijn voor hem.
Tenzij er discussie is over het btw-tarief 6/21, dan kunnen ze eventueel nog wel bij u aankloppen.
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:46
door Roeland
Zijn die verbouwingen uitgevoerd voor u als privépersoon of voor uw zaak? Indien voor uw zaak, kan u wel een probleem hebben daar u in dat geval in principe inhoudingen had moeten doen op de factuur in het kader van artikel 30bis (zie
https://www.socialsecurity.be/site_nl/e ... /index.htm" onclick="window.open(this.href);return false;), ervan uitgaande dat er bij controle zou blijken dat er achterstallen zijn bij de FOD Financiën of de sociale zekerheid.
Mvg,
Roeland
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:50
door LeenW
Ik ging ervan uit dat TS particulier was, aangezien hij er niks over zei. Voor een zaak ligt het idd iets anders.
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:53
door prince1999
nee was privé, gelukkig dan maar.
bedankt voor de info!
Re: kunnen ze BTW bij mij komen vorderen?
Geplaatst: 29 jul 2014 11:56
door Roeland
Ik begon te twijfelen omdat er ineens gesproken werd over een boekhouder
