Pagina 1 van 1

fiscale aftrekbaarheid aangetekende zendingen

Geplaatst: 03 jul 2013 18:29
door hardlife
Aangezien ik als zelfstandige (éénmanszaak) veel aangetekende zendingen verricht voor cliënten en deze doorreken, heb ik volgende vraag:

Word ik belast op het doorgerekende bedrag welke een WERKELIJKE kost voor mij was? (ik reken deze kost aan en heb dus geen winst)

Idem parkeertickets als ik voor klanten naar een meeting ga?

Dank u !

Re: fiscale aftrekbaarheid aangetekende zendingen

Geplaatst: 04 jul 2013 18:51
door basejumper
Beste,

Enerzijds heb je alle inkomsten die theoretisch belastbaar zijn, anderzijds heb je je onkosten die je daarvan aftrekt. dat is in dit geval dus een nuloperatie.
Stel dat je op jaarbasis aan je klanten pakweg 100.000 € factureert + 8.000 euro kosten = 108.000 euro totaal aan belastbare omzet. Anderzijds heb je die 8.000 euro aan bewijsstukken van onkosten (factuurtjes aangetekende zending, parkeerkosten enz) Die komen in mindering van je inkomsten. Daardoor blijft in dit vb 100.000 belastbaar over. Aangerekende kosten worden dus geneutraliseerd door je bewezen onkosten.

Re: fiscale aftrekbaarheid aangetekende zendingen

Geplaatst: 04 jul 2013 20:19
door hardlife
Bedankt voor uw duidelijke antwoord !

Maar parkeerkosten zouden maar 50% aftrekbaar zijn? Ik denk dat ik de fiscaliteit niet zo goed begrijp. :)

Is hiervoor een regel in de fiscale wet dat men de doorgerekende onkosten die men bewijst 100% kan aftrekken? (neutraliseren dus)

Re: fiscale aftrekbaarheid aangetekende zendingen

Geplaatst: 06 jul 2013 22:28
door basejumper
Aftrekbaarheid autokosten is inderdaad gelimiteerd omdat je naast de parkeerkosten ook andere autokosten hebt die je inbrengt. Afschrijving, financieringskost, verzekeringen, wegenbelasting, brandstof, onderhoud enz. Die kosten kan je niet exact omdelen over een individuele klant. Aan jou om bvb een forfaitaire km prijs in je overeenkomsten af te spreken.