Pagina 1 van 1

Effectentaks

Geplaatst: 27 sep 2019 14:59
door didier.gm
Ik ben mede-titularis van een effectenrekening van een Burgerlijke Maatschap welke meer dan 500.000 euro bedraagt (650.000 euro)
Mijn deel in de maatschap bedraagt 50% (zijnde 325.000 euro).

Dien ik dan ook een aangifte in te dienen en de effectentaks te betalen ?
Op de website financiƫn staat
U bent titularis van een of meer effectenrekeningen in Belgiƫ en in het buitenland met een totale gemiddelde waarde van 500.000 euro of meer? (Als u niet-inwoner bent, wordt die waarde enkel berekend op uw Belgische effectenrekeningen)

Re: Effectentaks

Geplaatst: 27 sep 2019 15:53
door Thomas Morus
Neen want uw aandeel is te laag.
Burgerlijke maatschap is fiscaal transparant, er wordt qua fiscaliteit rechtstreeks naar de "maten" gekeken.

Re: Effectentaks

Geplaatst: 27 sep 2019 16:28
door didier.gm
Neen want uw aandeel is te laag.
Burgerlijke maatschap is fiscaal transparant, er wordt qua fiscaliteit rechtsreeks naar de "maten" gekeken.
Dank voor het antwoord, en nog een korte vraag.
Volgend jaar zal ik ook nog een eigen effectenrekening openen, waardoor ik in totaal wel boven de 500.000 uitkom (50% BM + 100% eigen rekeing).
Dien ik dan in de aangifte zowel Deel-A (persoonlijke aangifte) als Deel-B (50% in de BM) in te vullen ? Of alles in Deel-B onder te brengen. Dit is me niet echt duidelijk op de website.

Re: Effectentaks

Geplaatst: 27 sep 2019 16:47
door Thomas Morus
Alles samen in deel A indien de aan te geven som van uw aandelen in de diverse effectenrekeningen boven het grensbedrag uitkomt.