kilometer vergoeding.....veelrijder

teizman
Topic Starter
Berichten: 53

kilometer vergoeding.....veelrijder

#1 , 14 dec 2014 22:03

Hallo,

Met de introductie van de VAA op leasingwagen, was mijn baas akkoord om de leasing stop te zetten en mij voortaan een onkostenvergoeding gegeven van 0.3€/km.

Aan 65.000km/jaar zit ik ruimschoots boven de hier en daar vermelde 24.000km's jaar. Ik heb bijgevolg een electronisch GPS logboek zodat al mijn verplaatsingen geregistreerd worden. Ook tank en onderhoudskosten bewaar ik.

Is dit voldoende?
Wat moet ik precies vermelden in mijn logboek tabel? Nu vermeld ik meestal 1naam van de persoon die ik bezocht.

Kan ik nog ee bijkomende vermindering krijgen op mijn personenbelasting? (0.15€/km bijvoorbeeld)



Andere tips?

Voor alle duidelijkheid: ik kocht na de leasingwagen een eigen auto waarvoor ik alles zelf bekostigd.


Bedankt!

Teizman

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
dako
Berichten: 354

#2 , 15 dec 2014 13:48

Je moet de km's die je doorrekend aan je baas kunnen aantonen, zowel tov hem als voor de fiscus bij controle. Je electronisch gps logboek is al een heel goede basis, eventueel aangevuld met je agenda,... Zolang je kan aantonen dat het beroepsmatige km's zijn (dus o.a. bezochte personen/bedrijven, met data, km,...) is dat in principe voldoende.

Je mag vanzelfsprekend wel enkel je beroepsmatige km's via je onkostenvergoeding laten terugbetalen. Je woon-werkverkeer (mocht dat van toepassing zijn als je een vast kantoor hebt) komt NIET in aanmerking voor de terugbetaling via je onkostenvergoeding. Concreet ga je dan 3 "soorten" km's hebben:

-zuiver beroepsmatig (van/naar klanten/leveranciers, ifv je werk)
-woon-werkverkeer ( van/naar je vaste plaats van tewerkstelling (als je die hebt) van thuis rechtstreeks naar een klant behoort tot de beroepsmatige km's en is geen woon-werkverkeer)
-je louter privé gebruik.

de zuiver beroepsmatige mag je via je onkostenvergoeding laten (terugbetalen) door je werkgever
de woon-werk km's mag je, indien je je werkelijke kosten bewijst verrekenen aan 0,15€/km.
privé gebruik kan ja vanzelfsprekend nergens recupereren/compenseren.

Deze manier is inderdaad terug in opmars na de wijzigingen in het VAA, en hoe de fiscus/rechtbanken hierop gaan reageren is nog even af te wachten. Zoals je zegt is er hier en daar sprake van "max 24.000km", maar dit is in het verleden door de rechtspraak al wel weerlegt. Blijft echter wel een feit dat het hier nog steeds om een "onkostenvergoeding" gaat/moet gaan, en de fiscus deze steeds met de werkelijke kosten kan vergelijken. Mogelijk zal dit wel een probleem vormen als de betaalde onkostenvergoeding de werkelijke kosten schromelijk overschrijdt. Zijn je werkelijke kosten van je kleine/zuinige wagen vb "maar" 10.000€/jaar voor 60.000km, en krijg je via je onkostenvergoeding 60.000km terug @ 0,3 zit je aan een vergoeding van 18.000€ dan vrees ik dat dit wel eens een probleem kan vormen. Zijn je werkelijke kosten voor deze 60.000km 17.000 zal dit waarschijnlijk geen discussiepunt worden.

Reclame

Terug naar “Belastingen, BTW & Accijnzen”