Beste allemaal,
Ik zit met volgende vraag. Mijn vriend en ik gingen eind vorig jaar (2011) een KBC Life Home Plan aan. Ondertussen (2012) hebben wij een huis aangekocht en wilden we dit Life Home Plan gebruiken voor onze SVV. Nu blijkt echter dat we dit enkel kunnen gebruiken als we onze SVV bij KBC nemen, wat we om verschillende redenen niet kunnen doen.
We hadden graag het gespaarde bedrag (€2000) opgevraagd en het KBC Life Home Plan stopgezet. Nu blijkt dat we 30% van het bedrag kwijt zijn, omdat dit wordt afgehouden om het fiscale voordeel dat we op deze rekening hadden, te compenseren.
Nu hebben we echter deze rekening en het bedrag (opgestart in 2011) nog niet aangegeven, dus (voorlopig) nog geen fiscaal voordeel genoten. Houdt dit dan in dat we bij het stopzetten van de rekening 30% van het bedrag moeten afstaan en we dit dan later via fiscaal voordeel (obv het jaar 2011) zullen terugkrijgen en het dus om een nuloperatie gaat? Of zijn we wel degelijk 30% van het bedrag kwijt?
Hopelijk heb ik de situatie voldoende duidelijk geschetst?
Groeten.