Voorschot

DAGE1975
Topic Starter
Berichten: 1
Juridisch actief: Nee

Voorschot

#1 , 16 mar 2016 13:25

Geachte,

Ik heb een volgend probleem. Ik wil een tweedehands auto kopen. Heb een voorschot moeten geven van 250 €. Het is nu al iets meer dan een week geleden.Nu heb ik overwogen om de wagen niet te kopen. Ik heb de eigenaar op de hoogte gesteld. Maar hij weigert dit om terug te betalen. Er is schriftelijk een contract opgemaakt,op een A4 waar het voorschot duidelijk vermeld staat. Het contract is ondertekend.
Nu is mijn vraag. Ben ik mijn 250 € kwijt en wat kan ik eventueel doen om dit terug te vorderen.

Ik dank u.
Met vriendelijk groeten

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
LeenW

#2 , 16 mar 2016 13:31

De eigenaar mag het voorschot bijhouden als u eenzijdig de koop verbreekt.

Xenophon
Berichten: 2641
Juridisch actief: Ja
Locatie: Brussel

#3 , 16 mar 2016 13:35

U mag van geluk spreken dat de verkoper niet de uitvoering van de overeenkomst eist indien alles op papier stond. Of een hogere schadevergoeding indien hij publiciteit gevoerd heeft voor de wagen die ondertussen werd stopgezet. Dat voorschot bent u m.i. kwijt,behalve indien u alsnog van gedachte zou veranderen en de wagen kopen. Volgende keer niets ondertekenen indien u niet zeker bent.
Ik ben geen advocaat, u gebruikt de informatie die ik verstrek strikt op eigen risico. Win steeds gekwalificeerd advies in voor belangrijke beslissingen.
Gelieve vragen te stellen via het forum, NIET via persoonlijke berichten.

Reclame

Terug naar “Andere”