Pagina 1 van 1

attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 28 jun 2013 15:01
door mosti
Om je op een wachtlijst te zetten voor een sociale woning moet je blijkbaar een attest hebben van ontwrichting van het gezin. Dit moet door een advocaat worden gedaan maar ik heb ergens gelezen dat je daarvoor minstens een jaar feitelijk gescheiden moet zijn.
Klopt dit wel?

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 28 jun 2013 15:23
door eylis
ontwrichting van het gezin????
De enige juridische formulering waat het woord ontwrichting in zou kunnen voorkomen is : "scheiding inleiden om reden van ernstige ontwrichting van de relatie".

Heb je dat echt in een reglement van de sociale woning gelezen?
Want hier kloppen een aantal dingen toch niet.
Stel dat er zi'n definitie bestaat.
Een éénouder-gezin (ik veronderstel met kinderen) waarvan de ouders dus feitelijk (1 jaar) of wettelijk gescheiden zijn, zoekt een sociale woning.
-Een advocaat levert volgens mij niet het objectieve bewijs dat een ouder reeds een jaar feitelijk gescheiden is.
Daar bestaat een veel eenvoudiger, goedkoper én juridisch correcter bewijs voor:
- dienst bevolking van je gemeente vragen om een bewijs (mét zegel en handtekening) van gezinssamenstelling mét vermelding van de datum waarop dat gewijzigd is. Namelijk: vanaf de dag dat de partner zijn/haar domicilie gewijzigd heeft (feitelijke scheiding) maakte de partner ook géén deel meer uit van het gezin.
En dàt is een bewijs van nieuwe andere samenstelling van het gezin én waarschijnlijk het attest dat de woningmaatschappij nodig heeft als bewijs dat je een éénouder bent van een gezin.

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 28 jun 2013 16:50
door mosti
ik zal de formulering hier eens kopiëren die de huisvestingsmaatschappij geschreven heeft.

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 28 jun 2013 17:09
door eylis
dat is dan het volgende punt dat rammelt...de uitdrukking is een discriminerende stigmatiserende onjuiste term... een éénoudergezin is een juiste term. Een ontwricht gezin wil dan eigenlijk zeggen dat elk éénoudergezin een disfunctioneel zootje ongeregeld is en dat is een belediging voor alle éénouders die hun uiterste best doen om een fijne thuis en goede opvoeding voor hun kinderen te creeeren.
één ouder wil niet zeggen dat het gezin ontwricht is. Kan je me de naam van die huisvestingsmaatschappij per PB laten weten?
Want dat is een grove term op een onjuiste manier gebriuikt.
Dààr kan je klacht tegen neerleggen....

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 29 jun 2013 11:35
door mosti
ja, inderdaad, is ontwrichting huweljk: dit is de omschrijving van de huisvestingsmaatschappij: Het is wel zo dat ik op het moment dat u zich inschrijft een bewijs moet hebben dat uw huwelijk onherstelbaar ontwricht is of de scheiding is ingeleid.

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 01 jul 2013 10:36
door eylis
ik neem aan dat je ex-partner niet meer op jouw adres gedomicilieerd is? Dan haal je zoals ik je aanraadde het attest van gezinssamenstelling af bij de gemeente en je vraagt ook op het attest te vermelden vanaf welke datum de ex-partner niet meer op jouw adres gedomicilieerd is. Dat is een bewijs van onherstelbare ontwrichting van het huwelijk: immers : de ex-partner woont daar NIet meer en heeft daar dus géén belangen meer.
Inleiding scheidng: is niet persé met een advocaat; Dat bewijs je éénvoudigweg door samen met je ex-partner een aanvraag tot inleiding scheiding op te stellen waarin jullie verklaren te willen scheiden, datum en handtekening.
Die twee documenten samen bewijzen wel objectief dat jullie huwelijk ontwricht is.

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 03 jul 2013 10:13
door mosti
nee, wij wonen nog samen, dit is zelfs nog het grote probleem. Ik moet echt eerst op de reguliere markt gaan eer ik me kan inschrijven op een lijst voor sociale woningen?

Re: attest van ontwrichting gezin

Geplaatst: 03 jul 2013 11:37
door eylis
nee niet noodzakelijk, je zou al de echtscheidingsaanvraag (EOT?) op de rol kunnen laten zetten op het gerecht. En daar een bewijs van vragen. Want er zijn effectief koppels die op hetzelfde adres blijven wonen tijdens de procedure van de echtscheiding. Dit bewijs van de opstart van de scheidingsprocedure zou voor de woningmaatschappij toch wel een voldoende bewijs moeten zijn dat jullie huwelijk aan het stoppen is...