staat van afbetalingen/openstaande schuld

witte300
Topic Starter
Berichten: 2

staat van afbetalingen/openstaande schuld

#1 , 27 mar 2013 09:34

Hallo allemaal,

heb reeds zoekfunctie gebruikt maar vind het niet meteen.
Mijn probleem:
mijn nieuwe vriendin heeft met haar vorige partner een autotje gekocht net voor ze uit elkaar zijn gegaan.
De ex is kort nadien in faillissement gegaan, deze auto was op de zaak ingeschreven.
de lening was op beide.
Mijn vriendin had voorgesteld de auto te houden en ook de lening verder te betalen
Nu is de auto door de curator aangeslagen geworden en heeft zij de lening ook niet verder betaald.
uiteindelijk is er loonbeslag gedaan bij haar, maar haar inkomen is zo laag dat dit maandelijks niks is maar
wel haar eindejaar, vakantiegeld en belastingteruggave gaat hier integraal naartoe.
zo is er bij haar ondertussen ongeveer reeds 15000€ afgehouden.
de openstaande schuld van de auto lening was nog maar 7500€.
Nu wil ze eigenlijk weten waarom er nog steeds beslag gelegd word en hoeveel dat het nu nog uiteindelijk is.
Wanneer is dit nu afgelopen?
Bij de belastingsdienst als ook de financiële instantie die de lening beheerd vangt ze bot.
Waar moet ze hiervoor zijn?

alvast bedankt
Mvg
peter ;-)

Winston
Juridisch actief: Ja
Regio: België

Een juridische oplossing. Voor elk probleem, voor iedereen!

Benieuwd naar jouw juridische opties? Winston begeleidt jou aan de geschikte oplossing. Klik hier om jouw situatie te beschrijven en we nemen binnen de 24 uur met jou contact op voor persoonlijke begeleiding
Franciscus
Berichten: 39667
Juridisch actief: Nee

#2 , 27 mar 2013 11:35

Nplt van de wagen op de firma?
Of facturen ook op de firma?
Hoelang heeft ze niet betaald?
Lening op beider naam ...mogelijk ook het gedeelte van de ex-vriend die zijn lening niet betaald en dus de vordering voor het totaal bedrag op haar.

Wat heeft belastingdienst hiermee te maken?
Wie heeft loonbeslag gelegd?

witte300
Topic Starter
Berichten: 2

#3 , 27 mar 2013 13:33

auto staat op zijn naam, niet firma maar lening op beide.
De volledige openstaande schuld van de auto was zover ik kon zien 7500€
ik vermoed bij loonsbeslag dat de belastingdienst hier ook direkt op de hoogte word gesteld?
het is de financiele instantie psa finance.
Met deze werkt citroen samen.
Vind het gewoon vreemd dat er wel vordering gemaakt kan worden maar bij vraag van het openstaand saldo men verwijst naar de ex.
Deze kan dat wel opvragen blijkbaar.
Aangezien het een vechtscheiding is...

Reclame

j.demoor
Berichten: 10360

#4 , 29 mar 2013 08:15

“Art.577-2.§ 1. Bij ontstentenis van overeenkomsten en van bijzondere bepalingen, wordt de eigendom van een zaak die onverdeeld aan verscheidene personen toebehoort, geregeld als volgt :§ 2. De onverdeelde aandelen worden VERMOED gelijk te zijn...”(Burgerlijk Wetboek).

‘mijn nieuwe vriendin heeft met haar vorige partner een autotje gekocht’

Dit houdt in dat dit autootje voor de helft eigendom is van uw vriendin,ook al was dit ‘ingeschreven’ op de zaak van haar vriend,mits gemeenschappelijke aankoop en lening te bewijzen aan de curator. Dit staat los van het geschil uitlener / lener.

“Art.1539.De schuldeiser die een uitvoerbare titel bezit, kan bij deurwaardersexploot uitvoerend beslag onder derden leggen, op de bedragen en zaken die deze aan zijn schuldenaar verschuldigd zijn...”(Gerechtelijk Wetboek=Ger.W.).
“Art.15.Bij elke definitieve betaling wordt aan de werknemer een afrekening overhandigd , hetzij in papieren vorm, hetzij in elektronische vorm...”(12 APRIL 1965. - Wet betreffende de bescherming van het loon der werknemers).

‘haar inkomen is zo laag dat dit maandelijks niks is maar wel haar eindejaar, vakantiegeld en belastingteruggave‘

De beslagen onder derden bij de werkgever blijken aldus voldoende uit voornoemde afrekeningen(=’loonfiches’).
De beslagen onder derden bij de fiscus werden haar meegedeeld door de ontvanger .
Desnoods kunnen kopieën gevraagd worden aan de werkgever en aan de ontvanger.
Ook kan aan de gerechtsdeurwaarder een gedetailleerde staat worden gevraagd van de betaalde sommen,kosten en intresten en “Art.1498.In geval van zwarigheden bij de tenuitvoerlegging kan iedere belanghebbende partij zich wenden tot de beslagrechter, evenwel zonder dat het instellen van deze vordering schorsende kracht heeft. De beslagrechter beveelt de opheffing van het beslag indien daartoe grond bestaat.”(Ger.W.).
Ga naar Belgische wetgeving in JUSTEL-databanken van Belgisch Staatsblad. Klik voor WetBOEKEN achter ’Juridische aard’. Op afkondigingsdatum vindt u de overige akten. Inzake FEDERALE fiscale wetgeving zie http://www.fisconetplus.be/

Franciscus
Berichten: 39667
Juridisch actief: Nee

#5 , 30 mar 2013 10:32

Daar nog bovenop volgende vragen.
Wat voor soort firma of was het een op eigen naam dus zonder een aparte rechtspersoonlijkheid type bvba.
vechtscheiding dus gehuwd en dan onder welk stelsel?

Terug naar “Krediet en Schuldbemiddeling”