Pagina 1 van 3

verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 28 okt 2016 19:24
door iota
Ik plaatste een bestelling via het internet, die zoals gebruikelijk via een pakjesdienst werd geleverd. Door een vergissing van de leverancier werden mij verkeerde artikelen bezorgd. Na reclamatie bracht de pakjesdienst alsnog de juiste bestelling.

Op mijn voorstel om een vrachtbrief met streepjescode te mailen zodat ik de verkeerde bestelling aan dezelfde koerier terug kon meegeven, kwam geen reactie. Nu wordt mij gevraagd om het pakket via de post terug te sturen. De portkosten zouden worden terugbetaald na ontvangst van het pakket.

Lastig, want ik geraak voorlopig niet op de post (ziekte).
Maar los daarvan: de leverancier beging een vergissing. Waarom zou ik ca. 40 euro portkosten moeten voorschieten, met het risico dat ze niet worden terugbetaald?
Bovendien ben ik als afzender verantwoordelijk voor het verstuurde pakket. Dit heeft een aanzienlijk gewicht en een waarde van bijna 700 euro.

Aangezien de leverancier de verkeerde goederen via pakjesdienst x heeft geleverd, vind ik dat ze via dezelfde weg geretourneerd moeten kunnen worden. Tenslotte zou ik die bestelling niet hebben geplaatst als ik ze zelf bij de post had moeten gaan halen.

Maar heb ik een poot om op te staan? Bestaan daar regels over?

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 28 okt 2016 20:24
door mava105
Ik dacht dat je iets, dat je ongevraagd wordt toegezonden, mag houden.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 28 okt 2016 20:28
door LeenW
Niet als dit een duidelijke vergissing is. TS heeft wel gelijk dat hij geen kosten moet maken.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 28 okt 2016 20:55
door denlowie
Ik heb dit een paar jaar geleden ook voor gehad, en toen kwam een koerier dienst het pakket ophalen !

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 28 okt 2016 21:42
door JPV
u stuurt een mail terug waarin u hen de keuze geeft:
- ofwel sturen ze een koerier achter het product op data die u kiest (wel een ruime mogelijkheid bieden, niet enkel 's avonds tussen 8 en 10 op zondagavond)
- ofwel schrijven ze een bedrag over ter waarde van de totale kosten die u zal moeten maken om het product terug te zenden via bvb b-post. U kan daarvoor ook een bedrag rekenen voor de EFFECTIEVE kosten die u hebt om het product naar het postkantoor te krijgen, indien u ver van de post woont.

Sluit af met: als u verwacht dat ik 40 euro (of wat het bedrag kan zijn) zou betalen om een product op mijn risico terug te sturen naar u, zal u het toch absoluut niet vreemd vinden dat ik verwacht dat u die 40 euro voorschiet. Zoniet kan ik geen zekerheid hebben dat ik die 40 euro terug zal krijgen en wens ik het product dat door uw fout verkeerd geleverd is, niet terug te zenden zoals het wetboek van economisch recht me het recht geeft.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 28 okt 2016 22:47
door iota
wens ik het product dat door uw fout verkeerd geleverd is, niet terug te zenden zoals het wetboek van economisch recht me het recht geeft
Dan heb ik dus een sterk uitgangspunt om te zeggen: stuur een koerierdienst of bekijk het maar.
Ik vroeg me nl. af of ze mij een rekening voor die producten konden sturen als ik zou weigeren om ze zelf naar de post te brengen.

Bedankt!

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 29 okt 2016 09:53
door eylis
exact, het komt in feite hier op neer: de leverancier heeft een vergissing gemaakt en u iets foutief laten bezorgen. U moet blijk geven van wil en de mogelijheid bieden dat dit terug in het bezit van de leverancier geraakt. Maar u moet daar geen speciale inspanningen voor doen. Dus naar de post gaan, een pak versturen zijn inspanningen waar u niet voor vergoed wordt. In sé is de mogelijkheid bieden dat ze een koerier sturen méér dan voldoende. De oorzaak ligt immers bij de fout dat ze dit pakket bij u hebben laten leveren. Niet dat u het zelf in hun zaak gaan afhalen bent.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 29 okt 2016 10:33
door iota
De oorzaak ligt immers bij de fout dat ze dit pakket bij u hebben laten leveren. Niet dat u het zelf in hun zaak gaan afhalen bent.
Effectief. Ik heb die artikelen ook juist via die webshop besteld omdat het me goed uitkwam dat ze aan huis werden geleverd.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 31 okt 2016 16:14
door iota
Op mijn mail dat ik niet bereid ben de verkeerd geleverde goederen zelf naar de post te brengen en dat ze deze maar moeten terughalen zoals ze aan ons zijn geleverd, nl. per koerierdienst, kreeg ik het volgende antwoord:

De leverancier heeft te kennen gegeven geen retourslabel te kunnen aanmaken. Enkel afspraken voor aflevering zijn er gemaakt. Als u in de gelegenheid bent om het pakket te retourneren, zien wij deze graag retour. Helaas hebben wij niet de mogelijkheid om u in een andere optie te voorzien.

Je moet maar durven.

Enerzijds ben ik geneigd een mail te sturen dat wij geenszins verplicht zijn om iets dat we niet hebben besteld op eigen kosten en risico terug te sturen.
Anderzijds ben ik door dit antwoord geneigd om helemaal niet meer te reageren. Ik heb nl. al 2x voorgesteld om het pak te laten ophalen door een koerier.
Ben ik in mijn recht als ik het hier gewoon bij laat?

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 31 okt 2016 16:30
door iota
Of ik antwoord hierop gewoon dat we de goederen te hunner beschikking houden, punt.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 31 okt 2016 16:36
door sloeberken
Zou niet meer antwoorden, ze kennen u standpunt.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 31 okt 2016 17:59
door JPV
of toch, maar dit:

"Ik heb te kennen gegeven geen retourslabel te kunnen aanmaken. Als u in de gelegenheid bent om een koerier te sturen, zien wij deze graag. Helaas hebben wij niet de mogelijkheid om u in een andere optie te voorzien."

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 31 okt 2016 18:29
door iota
"Ik heb te kennen gegeven geen retourslabel te kunnen aanmaken. Als u in de gelegenheid bent om een koerier te sturen, zien wij deze graag. Helaas hebben wij niet de mogelijkheid om u in een andere optie te voorzien."
:lol: 'k Had al iets in die zin opgesteld, maar ga voor dit.

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 31 okt 2016 19:31
door LeenW
Wacht, vergeet geen vergoeding te eisen voor elke dag dat de goederen opslagruimte in uw huis innemen! :lol:

Re: verkeerde levering retourneren

Geplaatst: 07 nov 2016 18:02
door iota
Heb hen het antwoord van JPV gestuurd en een week niets meer gehoord.

Nu dit:
Wij hebben nogmaals contact gehad met de orderafdeling en zij kunnen u het volgende voorstel bieden.
Het is mogelijk om een afhaalopdracht via DPD in te plannen. Echter kan er geen datum of tijdstip worden vastgelegd.
Dit betekent, als wij de opdracht hebben ingepland, dat u minimaal 4 werkdagen thuis dient te blijven. In die tijd zal DPD het pakket komen ophalen bij u thuis.
Wanneer u niet aanwezig op de termijn van 4 dagen, zullen deze kosten in rekening moeten worden gebracht.
We vernemen graag of u van deze ophaalopdracht gebruik wilt maken.


Ze hebben thuiswinkelwaarborg. Ik denk dat ik me maar meteen tot hen wend?