Pagina 1 van 1
Groot prijsverschil
Geplaatst: 02 mar 2016 15:13
door Marc13
Een bepaald, vrij verkrijgbaar geneesmiddel wordt in België verkocht tegen 26 €.
In Madeira kost dit ... 12 € !! Het product is 100 % identiek: Zelfde verpakking met dezelfde kleuren, zelfde hoeveelheid, alleen de tekst is Portugees i.p.v. Nl, Fr.
Kan ik ergens dit overdreven winstbedrag aanklagen ?
Bij voorbaat dank voor uw antwoord.
Re: Groot prijsverschil
Geplaatst: 02 mar 2016 15:31
door LeenW
Als het vrij verkrijgbaar is, speelt het principe van de vrije markt toch? Gewoon een apotheker zoeken die het goedkoper verkoopt..
Re: Groot prijsverschil
Geplaatst: 02 mar 2016 15:44
door denlowie
De meeste geneesmiddelen zijn in België veel duurder dan de andere landen, neem maar eens paracedamol, in Nederland betaal je nog geen derde van de prijs.
Re: Groot prijsverschil
Geplaatst: 02 mar 2016 15:49
door roharro
Kan ik ergens dit overdreven winstbedrag aanklagen ?
Bij de PVDA.
Re: Groot prijsverschil
Geplaatst: 02 mar 2016 15:53
door Xenophon
Kan ik ergens dit overdreven winstbedrag aanklagen ?
Bij de PVDA.
Ik beken, ik dacht hetzelfde. De prijszetting van die geneesmiddelen is vrij en wordt afgestemd op de markt volgens geografische, concurrentie, koopkracht....criteria. Het is inderdaad een grote georganiseerde rip-off maar perfect legaal. U kan steeds naar Madeira vliegen om het te kopen (of indien voor eigen gebruik naar India, waar het vermoedelijk 2 Euro zal kosten voor dezelfde hoeveelheid).